Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Лазаревски претпоследен во супер-велеслалом на Зимските младински игри

Слободен печат
Мирко Лазаревски е првиот македонски спортист кој настапи на Зимските младински олимписки игри во Лонзана. Тој на трката во супер-велеслалом го освои претпоследното место откако...
Останатo Спорт

ШПАНЦИТЕ ВО ЧУДО: Надал загуби после скоро 16 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова на првиот светски рекет не му се случило скоро 16 години, Рафаел Надал е поразен од Давид Гофан во рамките од тенискиот АТП куп...
Останатo Спорт

Најдобрите српски тенисери во полуфиналето на АТП купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тениската репрезентација на Србија се пласираше во полуфиналето на премиерниот АТП куп, во Сиднеј со резултат 3:0 успеа да ја совлада селекцијата на Канада. Најдобрите...
Останатo Спорт

Хамилтон ќе донира половина милион долари за Австралија

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон одлучи со 500.000 долари да помогне во борбата на сите кои се борат со пожарите во Австралија. It breaks my...
Останатo Спорт

Олимпијците во Токио ќе спијат на картонски кревети

Слободен печат
Организаторите одлучија во олимпиското село во Токио, креветите да бидат изработени од картон. Рамки на креветите ќе бидат направени од картон кој подоцна ќе може...
Останатo Спорт

Рејчел Стојанов кандидат за Олимписките игри во Токио

Слободен печат
Како што известува првиот човек на Федерацијата на гимнастички спортови на Македонија, Љупчо Арнаудов, Рејчел Стојанов во ритмичка гимнастика е кандидат за настап на наредните...
Останатo Спорт

Федерер, Надал и Серена ќе играат за жртвите од пожарите

Слободен печат
Роже Федерер, Рафаел Надал и Серена Вилијамс ги предводат тенисерите кои ќе настапат на егзибициски дуел кој ќе се игра во Мелбурн. Сиот приход кој...
Останатo Спорт

Европскиот шампион во одбојка нема да игра на Олимписките игри

Слободен печат
Европскиот шампион во одбојка, селекцијата на Србија, нема да игра на Олимписките игри во Токио, откако во третото коло од квалификациската група Б загубија од...
Останатo Спорт

Дивац го слави Божиќ со пушка во рака (ВИДЕО)

Слободен печат
Легендарниот српски кошаркар и генерален менаџер на Сакраменто кингс, Владе Дивац, и годинава православниот Божиќ го прослави со пукање од огнено оружје. Дивац и семејстото...
Останатo Спорт

Србија го освои првото место, Ѓоковиќ ја одушеви публиката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тениската селекција на Србија со победата над Чиле од 2:1 го потврди првото место во групата „А“ во рамките од АТП купот во Бризбејн (Австралија)....