Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Се подготвува спектакл во УФЦ, Мекгрегор и Нурмагомедов повторно во октагонот

Слободен печат
Шампионот во УФЦ во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов упорно одбиваше да му овозможи реванш на Конор Мекгрегор и тоа јавно го кажуваше, но се чини...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ја откри најголемата желба во 2020 година!

Слободен печат
Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ изјави дека Олимписките игри се главна причина зошто одбран да дебитира на турнирот во Токио, каде што ќе го...
Останатo Спорт

Во недела „Скопје трча 10 километри”

Слободен печат
Во организација на Сојуз на спортови на Скопје, Атлетска федерација и Атлетски клуб Работнички, в недела на 6 октомври низ улиците на македонската метропола ќе...
Останатo Спорт

Хаос во Задар, гледач влета меѓу велосипедисти…

Слободен печат
Завршницата на велосипедската трка „Cro race“ доби неочекуван завршеток бидејќи освен триумфот на Романецот Едуард-Михаел Грос, финишот го одбележа бизарна несреќа во која се повредени...
Останатo Спорт

ИОК и се заканува на Македонија, мора да се корегираат законите

Слободен печат
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет (МОК), д-р Васил Тупурковски на барање на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) побарал итна средба со премиерот Зоран Заев за расчистување...
Останатo Спорт

СИТЕ СЕ ЗБУНЕТИ: Дали Руни игра за Манчестер јунајтед? (ВИДЕО)

Слободен печат
Англискиот напаѓач во 2004 година од Евертон се пресели во редовите на Јунајтед за 37 милиони евра и оттогаш одигра 559 натпревари за овој клуб,...
Останатo Спорт

НЕ ПЛАШИ СЕ, КАЖИ ШТО СЕ СЛУЧИ: Сакаа да му „украдат“ поен на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ славеше во второто коло на турнирот во Токио против Го Соеда со 2:0 во сетови, но одредени моменти на мечот го налутија првиот...
Останатo Спорт

МНОГУ СИ СЕКСИ: Судија вознемируваше девојче кое ги собираше топчињата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џанлука Москарела е суспендиран од страна на АТП поради непримерни коментари кон малолетното девојче (13) кое ги собираше топчињата, пренесува британскиот таблоид „Експрес“. – Фантастична...
Останатo Спорт

Тото Волф: Ферари има супериорен мотор

МИА Агенција
Според него, во оваа компонента е тешко да се натпреварува со италијанскиот тим. Шефот на Формула 1 тимот Мерцедес, Тото Волф истакна дека треба да...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се „мачеше“ до четвртфиналето во Токио

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот ја оправда фаворитската улога, со резултат 2:0 по сетови 6:3 и 7:5 го елиминираше Го Соеда. Новак Ѓоковиќ продолжи на нешто...