Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Мекгрегор за 40 секунди го нокаутира Серон и влезе во историјата (ВИДЕО)

Слободен печат
Ирецот на приредбата УФЦ 246 кој се одржа во Лас Вегас за само 40 секунди го нокаутира Доналд Серон и на најдобар начин го најави...
Останатo Спорт

Златен медал за Божиноска на карате турнирот во Самобор

Слободен печат
Македонските каратисти успеаја да освојат вкупно три медали на 29. издание на традиционалниот меѓународен турнир „Карате Гран При Хрватска“. Во „кумите“ (јуниори, -76 кг.) третото...
Останатo Спорт

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат
Германецот Фриц Зоргел, допинг експерт, за „sport.de“ вели дека моментно прворангираниот на АТП листата, Шпанецот користи недозволена супстанца. После скандалот со Роберт Фарах, шампионот во...
Останатo Спорт

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат
Официјално заврши мерењето можете да го погледнете од 05:00 мин. на видео записот, ривал на Мекгрегот ќе биде Доналд Серон (САД) или популарниот „Каубој“. Во...
Останатo Слајдер Спорт

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат
Најдобриот српски тенисер во интервјуто за „mondo.rs“ зборуваше за плановите во 2020 година, откри во какви односи е со Надал и Федерер, за Кристијано Роналдо,...
Останатo Спорт

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат
Легендарниот американски тенисер Џон Мекинро, сега коментатор на „Еуроспорт“, вели дека кога би морал да се обложи, би се обложил дека Новак Ѓоковиќ ќе биде...
Останатo Спорт

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Приказната за неговиот живот е неверојатна, а самиот Мухамед Али го помина патот од политичка и спортска икона до државен непријател и назад како еден...
Останатo Спорт

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат
Ова е трет триумф за Саинц на најтешкото рели, откако претходно триумфираше и во 2010 и 2018 година. Шпанецот на последната етапа извозе рутински со...
Останатo Спорт

Таа е наследничката на Шарапова: Руска тенисерка која не остава никого рамнодушен (ФОТО)

Зоран Спасоски
Главна асоцијација за рускиот женски тенис се Марија Шарапова и Ана Курникова. Тие повеќе вниманието повеќе го привлекуваа и сè уште го привлекуваат со својата...
Останатo Спорт

„Лауреус“ ги објави номинациите, Ѓоковиќ нема да ја брани титулата

Слободен печат
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, четирикратниот добитник на наградата „Лауреус“ и бранител на титулата, не е помеѓу кандидатите за најдобар спортист на светот во 2019....