Останатo - Page 52 of 136 - Слободен печат

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Го освои првиот трофеј, а веќе им се заканува на Ноле, Рафа и Федерер!

Слободен печат
Шаповалов верува дека следната година ќе има промени, но тоа не значи дека ќе се откажат Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер. – Сигурен...
Останатo Спорт

Го нокаутираше противникот, па се молеше за него! (ВИДЕО)

Слободен печат
Противникот беше толку нокаутиран, што и Билхарињо веднаш го прекина славјето, се фрли на колена и почна да се моли дека сè е во ред...
Останатo Спорт

Хамилтон и Валентино Роси ќе ги заменат улогите!

Слободен печат
Врската меѓу Формула 1 и МотоГП шампионатот не се само во истите патеки на кои се возат трките. Возачите често меѓусебно ги посетуваат трките, а...
Останатo Спорт

Претседателот на МОК да закаже Вонредно собрание во рок од 30 дена

МИА Агенција
Иницијативниот одбор за уредување на односите во Македонскиот олимписки комитет (МОК), на денешната прес конференција го повика претседателот Васил Тупурковски да свика Вонредно собрание на...
Еспресо Мода Останатo Спорт

Луксуз и гламур на свадбата на Надал (ФОТО)

Слободен печат
Рафаел Надал и Марија Франциска Чиска Перељо се венчаа во саботата на еден од најскапите имоти во Мајорка. На венчавката што се најавуваше со месеци,...
Останатo Спорт

Пливачки митинг „13 Ноември“: Се собраа сите познати пливачи од регионот и се срушија 13 државни рекорди

Слободен печат
На меѓународниот пливачки митинг „13 Ноември“ кој се одржа изминатиот викенд, 19-20 октомври 2019 година на базенот „Борис Трајковски“ во организација на Пливачкиот клуб „Бета...
Останатo Спорт

Прва титула за Мареј по операцијата (ВИДЕО)

Слободен печат
Во неделата британскиот тенисер во решавачкиот меч за титулата успеа да го совлада Станислас Вавринка од Швајцарија со резултат 2:1 по сетови 3:6, 6:4 и...
Останатo Спорт

Маркез му донесе титула и на својот тим! (ВИДЕО)

Слободен печат
Светскиот шампион Маркез повторно доминираше сезонава во Мото ГП класата во мотоциклизам, денеска триумфираше на патеката Мотеги беше најдобар на трката за Големата награда на...
Останатo Спорт

Блажевска Еминова со три рекорди на пливачкиот митинг „13 Ноември“

Слободен печат
Викендов во организација на Пливачкиот клуб „Бета Шаркс“ од Скопје на базенот Борис Трајковски се одржува осмиот Меѓународен пливачки митинг „13 Ноември“. Во финалните трки...
Останатo Спорт

Ѓорческа ја освои титулата во Анталија

Слободен печат
Лина Ѓорческа денеска славеше во Анталија во големото финале во двојки заедно со Хрватката Маријана Дражиќ (први носителки). Во битката за трофејот Ѓорческа и Дражиќ...