Категорија: Останатo

Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Го запали Инстаграм: Секси новинарка вежба на шипка (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најубавите спортски новинарки Дилета Леота која мами воздишки кај машката популација, овој пат го запали Инстаграм. Леота пред извесно време ги разочара навивачите...
Останатo Спорт

ЗАТОА Е ВЕЛИКАН: Ѓоковиќ со силна порака до конкуренцијата!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ после триумфот во Париз од недела ќе ја започне битката за последниот трофеј оваа сезона, на АТП завршниот турнир во Лондон. Нема да...
Останатo Спорт

НАВИВАЧ НА ГОДИНАТА: Играше и скокаше како „чирлидерка“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петокот Фалконси од средното училиште на Јорк играа против своите колеги од средното училиште на Вархил, а Хекили Холанд даде сè од себе навивајќи...
Останатo Спорт

Хавајската секс „бомба“ се враќа во рингот! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Атрактивната девојка од Хаваи својот последен меч го имаше во јануари оваа година, а сега им се врати на сериозните тренинзи. Рејчел на тој меч...
Останатo Спорт

Бекер ќе остане на улица, целиот имот оди на аукција

Слободен печат
Борис Бекер се наоѓа во големи проблеми и во најскоро време ќе остане без целиот имот, па дури и без трофеите кои ги освои во...
Жена Магазин Останатo Спорт

Решава судоку, малку е суеверна и навива за Партизан, а денеска Ана Ивановиќ слави роденден (ФОТО)

Слободен печат
Додека ужива во заслужената тениска пензија и во друштвото на своите омилени момчиња – сопругот Бастијан и нивните два сина, Ана го прославува 32-от роденден,...
Останатo Спорт

Доцни исплатата на наградите од Охридскиот маратон: Пливачите си ги бараат парите

Благоја Георгиевски
Неколкумина странски пливачи, учесници на Охридскиот маратон 2019, тврдат дека се уште не им се исплатени парите од наградниот фонд што ги заслужиле со пласманот...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот американски продуцент Мајкл Енглер неодамна присуствуваше на една свеченост, каде беше фотографиран. Причината е интересна, милиони фанови коментираа дека Енглер многу личи на еден...
Останатo Спорт

Животна приказна за Ф1 шампионот: Мајката и маќеата летуваат заедно, а татко му го исфрли од тимот

Слободен печат
Луис Хамилтон во неделата ја освои шестата шампионска титула во Формула 1, а од трибините покрај татко му Ентони, беше бодрен и од мајка му...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ се враќа на тронот, Шпанците го отпишаа Надал

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е на добар пат да се врати на првото место на АТП ранг листата бидејќи шпанските медиуми објавија дека Надал нема да настапи...