Останатo - Page 47 of 127 - Слободен печат

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Злато за Ананиев, борачите на „Балканец“ со пет медали од Перник

Слободен печат
На овој турнир, освен борачите од БК Балканец, имаше и борачи од Ерменија и сите клубови во грчко-римски стил од Бугарија. Борачите на БК Балканец...
Останатo Спорт

Ботас најдобар во Јапонија, нова титула за Мерцедес

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас триумфираше денеска во трката од Формула 1 шампионатот за Големата награда на Јапонија, а неговата екипа ја освои шестата титула...
Останатo Спорт

ИСПИШАНА ИСТОРИЈА: Истрча маратон за помалку од два часа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Каков успех, Елиуд Кипчоге обезбеди свое место во историјата на атлетиката откако стана прв човек кој завршил маратон за помалку од два часа. Кениецот изминатите...
Останатo Спорт

Федерер во конфликт со судијата, па го загуби мечот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Александер Зверев се пласираше во полуфиналето на турнирот во Шангај откако го совлада Рожер Федерер со 6:3, 6:7 (7) и 6:3 во меч кој траеше...
Останатo Спорт

Ф1 ПРОБЛЕМИ: Квалификациите во Јапонија одложени поради тајфун!

Слободен печат
Сите активности предвидени за сабота, третиот тренинг и квалификациите се одложени, бидејќи се очекуваат обилни врнежи и силен ветар со брзина од 160 километри на...
Останатo Спорт

Пораз на Ѓоковиќ, првото место под знак прашање! (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тенисер Стефанос Циципас приреди изненадување и го совлада најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со 2:1 по сетови 3:6, 7:5 и 6:3 во четвртфиналето...
Останатo Спорт

ПОЕН НА МЕЧОТ: Еве зошто Ѓоковиќ е светски број еден! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ на секој меч покажува зошто моментно доминира во овој спорт. Во дуелот против Циципас во рамките од турнирит во кинескиот...
Останатo Спорт

УЖАС: Боксер со „рекорд 26-0“ доживеа тежок судир! (ФОТО)

Слободен печат
Светскиот шампион во велтер категорија Ерол Спенс е тешко повреден во страшна сообраќајна несреќа која се случи во Далас. Спенс при голема брзина со своето...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ и Федерер четвртфиналисти во Шангај

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра во четвртфиналето на турнирот во Шангај, откако го совлада Американецот Џон Изнер во третото коло. Србинот го освои...
Останатo Спорт

До кога институциите во државата ќе го толерираат хаосот на Маленко?

Фидан Коминовски
Денеска прес конференција одржа Националната пливачка федерација предводена од претседателот Александар Филипчев кој уште еднаш потврди дека годинава на 24 април поради незадоволството од работата...