Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Циципас конечно го победи Медведев

Слободен печат
Стефанос Циципас со триумф го стартуваше настапот на завршниот Мастерс турнир во Лондон на кој играат најдобрите осум тенисери годинава. Гркот за еден час и...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Згодната италијанската кошаркарка: Кога не игра, позира гола (ФОТО)

Слободен печат
Една од најзгодните кошаркарки на светот, Италијанката Валентина Вињали кога не игра, сака да позира целосно гола. Во слободното време на социјалните мрежи објавува провокативни...
Останатo Спорт

Руски пар со „еротски“ настап го стопија мразот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Руската двојка во уметничко лизгање Викторија Синитсина и Никита Катсапалов уште еднаш покажа зошто е една од најдобрите светски парови во овој спорт. Синитсина и...
Останатo Спорт

РАФА И РОЖЕР БЕЗ КОМЕНТАР: Ова не го очекуваа од Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер беа гости на „Би-Би-Си“ пред почетокот на Завршниот мастерс во Лондон и во таа прилика зборуваа на различни...
Останатo Слободна ТВ Спорт

ИНТЕРВЈУ: Миа Блажевска Еминова – голема пливачка надеж и вистинска рекордерка! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Миа Блажевска Еминова (14), една од најталентираните македонски пливачки, зад себе има уште една „златна“ година со освојување медали од меѓународните турнири, а постепено поставуваше...
Останатo Спорт

Тим подобар од Федерер на завршниот Мастерс

Слободен печат
Петтиот тенисер на АТП ранг листата, Доминик Тим во два сета со идентични 7:5,7:5 и му го нанесе третиот пораз во низа во меѓусебните пресметки....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ свесен дека публиката во Лондон ќе навива за Федерер

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ со убедлива победа над Матео Беретини го стартуваше настапот на Мастерсот во Лондон но веќе за два дена го очекува далеку посериозен противник,...
Останатo Спорт

Завршна битка за тронот, Ѓоковиќ му препушти само три гема на Беретини

Слободен печат
Ѓоковиќ очекувано во два сета со 6:2,6:1 го совлада Италијанецот Матео Беретини во првиот натпревар на завршниот Мастерс во Лондон каде ќе падне одлуката кој...
Останатo Спорт

Мекгрегор не може без скандали, девојка го обвини дека е татко на нејзиното дете

Слободен печат
Контроверзниот УФЦ борец, Конор Мекгрегор повторно се најде во центарот на вниманието. Овој пат Ирецот на британските медиуми им откри дека од една девојка побарал...
Останатo Спорт

Британската влада не им даде визи на родителите на Медведев

Слободен печат
Родителите на рускиот тенисер Данил Медведев нема да бидат во можност да го бодрат својот син на завршниот Мастерс во Лондон. Британската влада не им...