Останатo - Page 42 of 123 - Слободен печат

Category : Останатo

Останатo Спорт

Федерер ќе игра на Олимписките игри следната година

Слободен печат
Швајцарската тениска легенда Рожер Федерер, откри дека планира да учествува на олимпискиот турнир во Токио следната година. Федерер играше демонстративен натпревар против Џон Изнер во...
Останатo Спорт

НОКАУТ кој го згрози светот: Неговиот ривал се бори за живот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Патрик Деј моментно се бори за живот во болницата, известуваат американските медиуми. Девет рунди безмилосна борба заврши со моќниот удар на Коновел во брадата на...
Останатo Спорт

Бразил не можеше да поверува, Полјаците го вратија „невозможното“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петтиот решавачки сет, при водство на јужноамериканскиот претставник со 1:0 во поени, Полска израмни на еден неверојатен начин. Силен беше сервисот на Бразил, тежок...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

СВАДБА ЗА 5 ДЕНА: Вереницата на Надал откри ЗОШТО се кријат, причината е УЖАСНО чудна!

Слободен печат
Една од најочекуваните свадби на годината ќе се случи на 19 октомври во Мајорка (Шпанија), а после 14 години во брак ќе запловат Рафаел Надал...
Останатo Спорт

Истиот добар Чех, само спортот е различен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поточно, Чех е дел од спортот кој што е многу популарен во Чешка и кој го сакал уште како дете, блесна уште на дебитантскиот меч...
Останатo Спорт

Давидовски имаше успешен крај во ТЦР Европа

Слободен печат
На последната трка во Монца, тој во два наврати финишираше во бодови, при што во првата трка го освои 15. место, а во втората трка...
Останатo Спорт

Таеквондо клубот „Бутел“ со два медали од Зеница

Слободен печат
Членовите на македонскиот таеквондо клуб „Бутел“ освоија два медали на Г1 турнирот во Зеница (Босна и Херцеговина). Сребрен медал кај јуниорите освои Марко Аврамовски во...
Останатo Спорт

Возиш неодговорно, стјуардите го казнија Леклер!

Слободен печат
Возачот на Ферари, Шарл Леклер доби казна од 15 секунди кон неговото време после судирот со Макс Верстапен (Ред Бул) во првите метри на „Сузука“....
Останатo Спорт

Медведев има неверојатна година, го освои и Шангај! (ФОТО)

Слободен печат
Данил Медведев е шампион на Мастерс турнирот во Шангај (Кина), денеска рускиот тенисер во големото финале го совлада Германецот Александер Зверев со 6:4 и 6:1....
Останатo Спорт

Злато за Ананиев, борачите на „Балканец“ со пет медали од Перник

Слободен печат
На овој турнир, освен борачите од БК Балканец, имаше и борачи од Ерменија и сите клубови во грчко-римски стил од Бугарија. Борачите на БК Балканец...