Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Ѓоковиќ само за едно е „загрижен“ пред мечот со Русите!

Слободен печат
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ рече денеска дека го очекува тежок натпревар против Русија во четвртфиналето од Дејвис куп, но и воедно се надева на...
Останатo Спорт

МАЈСТОРИШТА: Механичарите на Ред Бул направија пит стоп во бестежинска состојба (ВИДЕО)

Слободен печат
Механичарите на Ред Бул откако на последната трка во Формула 1 шампионатот, поставија светски рекорд во менување на пневматици (1.8 секунди), побараа нов предизвик за...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Роналдо и Џорџина тајно се венчале?!

Слободен печат
Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез тајно се венчале во Мароко, тврдат италијанските медиуми. Според магазинот „Novella 2000“, еден од најдобрите фудбалери во историјата, конечно се...
Останатo Спорт

Федерер: Надал може да биде запомнет како најдобар во историјата

Слободен печат
Рафаел Надал во 2019 година освои две грен слем титули и годината по петти пат во кариерата ќе ја заврши годината на првото место на...
Останатo Спорт

Егзибиција на Најџел Бонд во Скопје

Срѓан Ивановиќ
Некогашниот финалист на светското првенство во Снукер, што традиционално се одржува во Шефилд, Најџел Бонд, утре во Скопје ќе одигра неколку егзибициски натпревари со македонските...
Останатo Спорт

Рекордни 85 милиони долари за Ентони Џошуа

Слободен печат
Џошуа ќе заработи рекордни 85 милиони долари, а Мексиканецот Руиз Џуниор 13 милиони. За 20 милиони долари Еди Херн и неговиот „Мечрум боксинг“ се очекува...
Останатo Спорт

Ванда го украси меѓуножјето и без срам објави видео од тетовирањето (ВИДЕО)

Слободен печат
Сопругата на Маури Икарди, Ванда Нара продолжува да го привлекува вниманието на медиумите, а со последниот настап отиде и чекор понатаму. Во последно време во...
Останатo Спорт

Федерер: Не гледам ниту една причина да се пензионирам

Слободен печат
Швајцарецот Роже Федерер не учествува на завршниот турнир во Дејвис Купот, туку се наоѓа во Чиле каде играше ревијален меч со Александер Зверев на кој...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ налета на неочекувано друштво! (ФОТО)

Слободен печат
Делегацијата на Дејвис куп репрезентацијата на Србија предводена од првата ѕвезда на тимот, Новак Ѓоковиќ престојува во Мадрид, а во престолнината на Шпанија наиде на...
Останатo Спорт

НБА ѕвездата Богдановиќ ја ќари ќерката на Даниловиќ

Слободен печат
НБА ѕвездата Богдан Богдановиќ и младата тенисерка Олга Даниловиќ досега не се појавуваа во јавноста, но сите медиуми кај нашиот северен сосед веќе неколку месеци...