16 C
Скопје

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Тенисерките поразени од Косово во ФЕД Купот

Зоран Спасоски
Женската тениска репрезентација на Македонија е поразена од Косово со 2:1 во второто коло од Третата Евроафриканска Зона во ФЕД Купот. Прва на терените во...
Останатo Спорт

Бизарна одмазда на еден руски ватерполо тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во аматерска ватерполо лига во Москва, тренер на еден клуб решил да се одмазди на играчот кој намерно фрлил топка кон неговото лице. Тој решил...
Останатo Спорт

Северна Македонија се враќа на европската боречка мапа сцена

Слободен печат
Освојувачот на бронзениот медал од штотутку завршеното европско првенство во борење, Владимир Егоров беше на прием кај директорот на Агенцијата за млади и спорт. Егоров...
Останатo Спорт

Ноле и италијанскиот новинар, втор дел (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ на прес-конференцијата во пресрет на стартот на Мастерс турнирот во Монте Карло имаше средба до италијанскиот новинар Убалдо Сканагата со кој имаа урнебесен...
Останатo Спорт

Жетва на медали на младите пливачи на „Бета Шаркс“

Слободен печат
Младите пливачи на „Бета Шаркс“ имаа одличен настап на меѓународниот пливачки куп кој изминатиот викенд се одржа во Ниш, Србија, освојувајќи дури 12 медали. Ведран...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Цел е титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Новаќ Ѓоковиќ оваа година на турнирите на земја има само една цел, триумф на вториот Гранд слем, Ролан Гарос, а настапите на Мастерс турнирите се...
Останатo Спорт

Ринс го искористи киксот на Маркез

Слободен печат
Возачот на Сузуки, Алекс Ринс ја оствари првата победа во Мото ГП класата на трката која се возеше во Остин за Големата награда на САД....
Останатo Спорт

Леклерк гневен на своите во Ферари

Слободен печат
Шарл Леклерк продолжува да ги импресионира љубителите на Ф1, но се чини дека челниците на Ферари немаат слух за неговите одлични изведби сезонава. Леклерк на...
Останатo Спорт

Триумф на Хамилтон на 1.000 трка во Формула 1

Слободен печат
Луис Хамилтон ја оствари втората победа сезонава во Ф1 шампионатот и 75. во кариерата откако беше најбрз на патеката во Шангај која се возеше за...
Останатo Спорт

Пол позицијата за Маркез на омилената трка

Слободен печат
Возачот на Хонда, Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на САД  во рамките на Мото ГП шампионатот. Маркез е...