5 C
Скопје

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Ѓоковиќ гневен на организаторите на Ролан Гарос: Ова е бизнис, а не спорт

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во финалето на Ролан Гарос каде го очекуваше пресметка со Рафаел Надал, подобар од него беше Доминик Тим...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Историска титула за Ешли Барти на Ролан Гарос

Слободен печат
Ешли Барти е победничка на вториот годинешен Гран слем турнир, Ролан Гарос откако во финалето ја победи чешката тенисерка Маркета Вондрушова со убедливи 6:1,6:3. Never...
Останатo Спорт

Јелена Јанковиќ ужива во тениска пензија (ФОТО)

Слободен печат
Последниот дуел на Јелена Јанковиќ на тениските терени беше во август 2017 година кога загуби од Петра Квитова на УС Опен, а во меѓувреме е...
Останатo Спорт

Тим спречи тениска класика во финалето на Ролан Гарос

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ не доби шанса по втор пат во кариерата да биде актуелен шампион на сите четири Гран слем турнири. Најдобриот светски тенисер е поразен...
Останатo Спорт

Надал ужива во Париз, Ѓоковиќ го фаќа нервоза

Слободен печат
Ѓоковиќ заедно со Тим одбија да се вратат на теренот поради неидеалното време за игра и одлучија да го напуштат тенискиот комплекс. Како што тениските...
Останатo Спорт

Кој ќе го запре Надал, „прегазен“ Федерер! (ВИДЕО)

Слободен печат
За Надал ова ќе биде 12 финале на Отвореното првенство на Франција и ќе се бори за трофејот против победникот од втората полуфинална пресметка Новак...
Останатo Спорт

Барти и Вондрушова во женското финале на Ролан Гарос

Слободен печат
Австралиската тенисерка Ешли Барти успеа да ја прекина победничката серија на американската тинејџерка, Аманда Анисимова. Барти во меч полн со пресврти успеа да ја совлада...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ како „брз воз“, со Тим за финале (ВИДЕО)

Слободен печат
Минатогодишниот финалист, Доминик Тим полесно од очекувањата го совлада Карен Хачанов со резултат 3:0 по сетови 6:2, 6:4 и 6:2 за еден час и 49...
Останатo Спорт

Американска тинејџерка ја елиминира Халеп

Слободен печат
Американата Аманда Анисимова го направи најголемото изненадување на Ролан Гарос, во четвртфиналето ја елиминира минатогодинешната шампионка, Симона Халеп. Младата 17-годишна тенисерка беше подобра од Халеп...
Останатo Спорт

Јелена го учи Новак Ѓоковиќ на стариот занает (ФОТО)

Слободен печат
Вчерашниот слободен ден на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ го искористи да научи нов занает. Неговата сопруга Јелена, дождливиот ден во Париз, го искористи да го...