-2 C
Скопје

Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Леклер е иден шампион

Слободен печат
Младиот возач на Ферари имаше одличен настап на двете трки во Ф1 шампионатот, на првата трка во Австралија беше петопласиран и тоа само поради шефовите...
Останатo Спорт

ИКАС 2019 и Европски куп во спуст викендов на Матка

Слободен печат
Во спортско-рекреативниот центар Матка, на кајакарската патека, викендов (6 и 7 април) ќе се одржи 51. меѓународен Илинденски кајак слалом – ИКАС. Заедно со слалом-натпреварот...
Останатo Спорт

Искрена исповед на Ѓоковиќ: Бомбардираа невини луѓе и јас сакав одмазда

Слободен печат
Во интервјуто кое Новак Ѓоковиќ му го даде на познатиот британски новинар Џеј Шети, до детали опишуваше низ каков пеколен период минувал додека траеше бомбардирањето...
Останатo Спорт

Мекгрегор „пишман аџија“

Слободен печат
Поранешниот УФЦ борец Конор Мекгрегор, им се враќа на борбите само девет дена откако го објави своето пензионирање. Неговиот тренер Џон Каванах им откри на...
Останатo Спорт

Федерер: Заборавив да пролизгувам на земја

Слободен печат
Роже Федерер од освоени 20 Гран слем турнири, само еднаш триумфирал на турнирот кој се игра на земја, Ролан Гарос. Самиот тенисер признава дека на...
Останатo Спорт

Алонсо: Мик Шумахер мора да ја искористи првата шанса и да влезе во Ф1

Слободен печат
Синот на седумкратниот Формула 1 шампион Михаел Шумахер, Мик, го тестираше болидот на Ферари и оствари одлично време завршувајќи како трет на патеката во Бахреин....
Останатo Спорт

Фетел почна да размислува за пензија

Слободен печат
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел по серијата грешки со кои се најде на удар на јавноста и на навивачите на италијанскиот тим, изјави дека се...
Останатo Спорт

Мик Шумахер по стапките на својот татко, седна во Ферари (ВИДЕО)

Слободен печат
Тимот на Ферари кој имаше катастрофална трка за нивни стандарди во Бахреин, бидејќи стартуваа од првите две позиции, но на трката возачите се пласираа на...
Останатo Спорт

Фетел: Направив грешка и тоа морам да го прифатам

Слободен печат
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел на трката за големата награда на Бахреин повторно при дуел со Луис Хамилтон направи почетничка грешка која го чинеше пласман...
Останатo Спорт

Роже нема шанси против Надал и Ѓоковиќ на земја

Слободен печат
Роже Федерер со триумфот на Мастерсот во Мајами дојде до 101. трофеј во кариерата, направи скок од петтото на четвртото место на АТП листата но...