Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Мекгрегор ги шокира фановите: Заминувам во пензија

Слободен печат
Конор Мекгрегор ги шокираше своите фанови објавувајќи дека се повлекува од боречкиот свет. Најпопуларниот борец во УФЦ, одлуката ја објави на својот твитер-профил. „Здраво момци,...
Останатo Спорт

Првиот Македонец во УФЦ дебитира на 20 април

Слободен печат
За прв пат во историјата на најмоќната организација за мешани боречки спортови УФЦ ќе се вее македонско знаме. На 20 април свое деби во УФЦ...
Останатo Спорт

Перо Антиќ претседател на Олимпискиот Совет на МОК

Слободен печат
На својата 117-та седница, Управниот одбор на Македонскиот олимписки комитет донесе oдлука Перо Антиќ да биде претседател на Олимпискиот Совет на МОК. Претседателот на Олимпискиот...
Останатo Спорт

Како заврши руското првенство во удирање шамари? (видео)

Слободен печат
Зимите во Русија, а особено во Сибир, се брутални. Понекогаш човек треба да се занимава со нешто, кое ќе прави да се чувствува жив. На пример,...
Останатo Спорт

Бријаторе за Ферари: Ништо не промениле од лани, тешко ќе ја освојат титулата

МИА Агенција
Поранешниот прв човек на Бенетон Рено, Флавио Бријаторе смета дека Ферари нема големи шанси да триумфира во Формула 1 шампионатот. На тестирањата пред стартот на...
Останатo Спорт

Мик Шумахер: Споредбите со татко ми не се проблем

Слободен печат
Мик Шумахер, синот на легендарниот формула 1 возач, Михаел Шумахер, изјави дека не се плаши од споредбите помеѓу него и неговиот татко. – Споредбите со...
Останатo Спорт

Верстапен: Одлично е чувството да се биде подобар од Ферари

Слободен печат
На првата трка од Формула 1 шампионатот, возачот на Ред бул беше побрз од двата болиди на Ферари. Стартот на новата сезона во Формула 1...
Останатo

Безбол играчот Мајк Траут ќе потпише рекорден договор од 430 милиони долари

МИА Агенција
Безбол играчот Мајк Траут е на чекор од потпишување најголем договор во историјата на спортот. Според американски медуми во моментот се прецизираат деталите за обновување...
Останатo Спорт

Фитипалди: Алонсо ќе се врати по една сезона пауза

Слободен печат
Поранешниот возач на Формула 1, Емерсон Фитипалди, очекува Фернандо Алонсо да се врати на трките по само една година пауза. Алонсо, разочаран од слабите резултати...