Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Триумф на Фоњини во Монте Карло

Слободен печат
Италијанскиот тенисер Фабио Фоњини за првпат во кариерата крена шампионски пехар на турнир од Мастерс серијата откако триумфираше во Монте Карло. По големата победа во...
Останатo Спорт

Фоњини го изненади Надал во Монте Карло

Слободен печат
Италијанецот Фабио Фоњини направи вистинско изненадување на Мастерс турнирот во Монте Карло со победата над Рафаел Надал. Фонињи во два сета со 6:4, 6:2 го...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ елиминиран во Монте Карло

Слободен печат
Првиот светски тениски рекет Новаќ Ѓоковиќ е поразен во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Монте Карло, подобар од него беше 14. играч на светот Данил...
Останатo Спорт

Тројца маратонци фатени како мамат

Слободен печат
На три кинески маратонци им беше забрането доживотно учество на маратон откако ги прекршија правилата на Бостонскиот маратон во понеделникот. Еден учесник го предал ливчето...
Останатo Спорт

Тенисерките поразени од Косово во ФЕД Купот

Зоран Спасоски
Женската тениска репрезентација на Македонија е поразена од Косово со 2:1 во второто коло од Третата Евроафриканска Зона во ФЕД Купот. Прва на терените во...
Останатo Спорт

Бизарна одмазда на еден руски ватерполо тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во аматерска ватерполо лига во Москва, тренер на еден клуб решил да се одмазди на играчот кој намерно фрлил топка кон неговото лице. Тој решил...
Останатo Спорт

Северна Македонија се враќа на европската боречка мапа сцена

Слободен печат
Освојувачот на бронзениот медал од штотутку завршеното европско првенство во борење, Владимир Егоров беше на прием кај директорот на Агенцијата за млади и спорт. Егоров...
Останатo Спорт

Ноле и италијанскиот новинар, втор дел (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ на прес-конференцијата во пресрет на стартот на Мастерс турнирот во Монте Карло имаше средба до италијанскиот новинар Убалдо Сканагата со кој имаа урнебесен...
Останатo Спорт

Жетва на медали на младите пливачи на „Бета Шаркс“

Слободен печат
Младите пливачи на „Бета Шаркс“ имаа одличен настап на меѓународниот пливачки куп кој изминатиот викенд се одржа во Ниш, Србија, освојувајќи дури 12 медали. Ведран...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Цел е титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Новаќ Ѓоковиќ оваа година на турнирите на земја има само една цел, триумф на вториот Гранд слем, Ролан Гарос, а настапите на Мастерс турнирите се...