Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Мис БумБум го истетовира Меси на интересно место (ФОТО)

Слободен печат
Сузи Кортез не крие дека е „вљубена“ во Лионел Меси, но сите нејзини обиди да го заведе преку социјалните мрежи завршија без успех. Аргентинецот дури...
Останатo Спорт

Лошиот воздух почна да им прави проблеми на организаторите на Австралија Опен, тенисерите почнаа да колабираат (ВИДЕО)

Слободен печат
Организаторите на Австралија Опен на неполна недела пред стартот на грен слем турнирот, почнаа да се соочуваат со проблеми поради пожарите кои беснеат на најмалиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ ги одвои можните шампиони на „Австралија Опен 2020“!

Слободен печат
Српскиот најдобар тенисер Новак Ѓоковиќ важи за еден од најголемите фаворити за освојување на првиот грен слем турнир сезонава, „Австралија опен“. Потсетување дека во изминатиот...
Останатo Спорт

Таткото на Ѓоковиќ одговори на нападите: Новак е националист, а Косово е срцето на Србија

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска се најде во центарот на вниманието на овие простори откако доби критики од амбасадорот на Косово во Бугарија, Едон Цана на кого...
Останатo Спорт

Косовскиот амбасадор удри по Ѓоковиќ: Стануваш примитивен, националист и шовинист

Слободен печат
Ѓоковиќ, Троицки, Лајовиќ и останатите членови на репрезентацијата весело во соблекувалната ја славеа победата. Се славеше со шампањ и со пеење на неколку српски патриотски...
Останатo Спорт

Неверојатно: Хрватски коментатор заспа за време на тениски меч! (ВИДЕО)

Љубителите на тенисот кои беа пред малите екрани за време на тенискиот натпревар во рамките од АТП купот помеѓу Де Минаур и Еванс можеа да...
Останатo Спорт

Србија е првиот шампион на АТП купот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тениската репрезентација на Србија го освои премиерното издание на АТП купот. Србите во големото финале во Сиднеј ја совладаа Шпанија со резултат 2:1 во победи....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ подобар од Надал, Србија израмни против Шпанија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го совлада Рафаел Надал со резултат 6:2, 7:6 (5) во вториот сингл меч во финалето на АТП купот и така донесе израмнување против...
Останатo Спорт

Вицешампионот од 2015 загина на традиционалното рели „Дакар“

Слободен печат
Португалскиот возач мотоциклист имаше несреќа на 276. километри седмата етапа на релито која се возеше помеѓу главниот саудиски главен град Ријад и местото Вади ал-Давасир,...
Останатo Спорт

Титула после три години, Вилијамс ги донираше парите за помош на Австралија

Слободен печат
Американската тенисерка ја совлада сонародничката Џесика Пегула во финалето на турнирот во Оукленд и на тој начин дојде до првата ВТА титула после три години....