Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Гимнастичарка ги скрши двете нозе при доскок (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Американската гимнастичарка Саманта Керио доживеа тешка несреќа, откако ги скрши двете нозе при доскок на вежба на партер. Поради несреќата таа веднаш одлучи да ја...
Останатo Спорт

Дивите вепри собраа искуство и аплаузи

Слободен печат
Митко Билјановски Скопје валјд боарс, првата македонска рагби екипа, не успеа со победа да ја круниса добрата и борбена игра на дуелот со „Орлите” од...
Останатo Спорт

Ангелче Петрушевски најмлад победник на ИКАС во историјата

Слободен печат
Младиот македонски кајакар Ангелче Петрушевски е најмадиот победник во 51-годишната истрија на традиоционалниот Илинденски кајак слалом (ИКАС). Петрушевски со само 15 години триумфира во дисциплината...
Останатo Спорт

Хамилтон размилува за повлекување од Ф1

Слободен печат
Возачот на Мерцедес и актуелен Формула 1 шампион, Луис Хамилтон откри дека се поинтензивно размислува да го напушти автомото спортот. Петкратниот Ф1 шампион има договор...
Останатo Спорт

Младите не се трудат како Рафа, Новак и Федерер

Слободен печат
Тони Надал, вујкото и поранешниот тренер на Рафаел Надал упати критики кон младата генерација на тенисери кои дозволуваат сеуште да доминираат ветераните како Надал, Новак...
Останатo Спорт

Спасиќ шести во спустот на диви води

Слободен печат
Со натпреварите од Европскиот куп во спуст на диви води беше отворено 51. издание на ИКАС. Најдобропласиран македонски кајакар во Европскиот куп во спуст беше...
Останатo Спорт

Македонија со четворица борачи на Европското првенство за сениори

Слободен печат
Македонската репрезентација во борење во слободен стил ќе биде застапена со четири претставници на Европското сениорско првенство кое од 8 до 14 април ќе се...
Останатo Спорт

Леклер е иден шампион

Слободен печат
Младиот возач на Ферари имаше одличен настап на двете трки во Ф1 шампионатот, на првата трка во Австралија беше петопласиран и тоа само поради шефовите...
Останатo Спорт

ИКАС 2019 и Европски куп во спуст викендов на Матка

Слободен печат
Во спортско-рекреативниот центар Матка, на кајакарската патека, викендов (6 и 7 април) ќе се одржи 51. меѓународен Илинденски кајак слалом – ИКАС. Заедно со слалом-натпреварот...
Останатo Спорт

Искрена исповед на Ѓоковиќ: Бомбардираа невини луѓе и јас сакав одмазда

Слободен печат
Во интервјуто кое Новак Ѓоковиќ му го даде на познатиот британски новинар Џеј Шети, до детали опишуваше низ каков пеколен период минувал додека траеше бомбардирањето...