Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и...
Останатo Спорт

33 причини зошто Ѓоковиќ е најдобар тенисер на сите времиња! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ (33) повторно својот роденден го слави како најдобар тенисер на светот… Поради пандемијата на коронавирус во прекин се тениските натпреварувања, но Србинот одлично...
Останатo Спорт

Го покажа телото:  Тајсон и на 53 години е вистински ѕвер (ВИДЕО)

Слободен печат
Мајк Тајсон неодамна ги воодушеви љубителите на боксот покажувајќи дека сè уште ја има брзите и моќта во своите раце како во времето кога со...
Останатo Спорт

Му се смее цела Кина: Таи чи мајстор нокаутиран за 30 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмногубројната земја во светот деновиве се забавува со Ма Бао Гуо, 69-годишен самопрогласен таи чи мајстор. Ма сакаше да докаже дека традиционалните кинески боречки вештини...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ е тенискиот Робин Худ

Слободен печат
Така најтиражниот шпански спортски весник „Марка“ објави текст посветен на српскиот тенисер под наслов „Ѓоковиќ, Робин Худ на тениските терени“. Иако Ѓоковиќ е дел од...
Останатo Спорт

Бах: Не сакаме Игрите во Токио да се одржат без публика!

Слободен печат
Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах се согласува дека 2021 година е „последната шанса” да се одржат одложените Летни Олимписки игри во Токио, потенцирајќи...
Останатo Спорт

Одбојкарскиот реперезентативец Ѓорѓиев следната сезона ќе игра во Полска

Слободен печат
Македонскиот одбојкарски репрезентативец Ѓорги Ѓоргиев во наредната сезона ќе настапува во силниот полски шампионат. Ѓорѓиев потпиша едногодишен договор со екипата на Алурон Вирту Завиерче. До...
Останатo Спорт

Тренерот кој го создаде Феререр открива: На стартот беше многу мрзелив

Слободен печат
Рожер Федерер е најтрофеен тенисер во историјата со 20 грен слем титули, една повеќе од Надал и три од Ѓоковиќ, а за прв пат шампионскиот...
Останатo Спорт

Британците со дрва и камења по Роналдо и Надал бидејќи се допингуваат, открија зашто експресно се опоравуваат по повредите

Слободен печат
Британскиот таблоид „Сан“, ги обвини едни од најголемите спортисти на денешницата Кристијано Роналдо и Рафаел Надал дека се лечат со матични клетки чиј третман чини...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ почна со тренинзи

Слободен печат
Првиот тенисер на АТП ранг листата, од денеска повторно тренира и тоа во комплексот „Пуерта Романо“ во Марбеља. Ѓоковиќ по два месеци во карантин доби...