Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Синот на Михаел Шумахер стигна и до Формула 1!

Слободен печат
Формула 2 возачите Мик Шумахер и Калум Ајлот ќе бидат дел од тркачкиот Формула 1 викенд во Германија, поточно на првиот тренинг за екипата на...
Останатo Спорт

Ристоски на „Златна Војводинска ракавица“, а се подготвува и за ЕП во Будва!

Слободен печат
Македонскиот боксер Александар Ристоски се подготвува за настап на Европското првенство за јуниори кое што според најавите треба да се организира во Будва (Црна Гора)...
Останатo Спорт

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат
Изненадувачки Данил Медведев уште на стартот е елиминиран на грен слем тенискиот турнир кој се одржува во Франција. Рускиот натпреварувач загуби од Унгарецот Мартон Фучович...
Останатo Спорт

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Тампа Беј Лајтнинг се освојувачи на Стенли купот за 2020 година, после повеќе од два месеци поминати во НХЛ меур во Торонто! Во седмиот натпревар...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат
Бранителот на трофејот, Рафаел Надал, оствари рутински триумф Јегор Герасимов од Белорусија во три сета со 6:4,6:4,6:2 и го започна походот на 13. титула на...
Останатo Спорт

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат
Порталот листата ја прави според посебна методологија, направен е систем на бодување во кој се вклучуваат одредени параметри како што се релевантност на спортистот, исплатливоста...
Останатo Спорт

3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт”: Стојановски со нов кадетски рекорд на 50м грбно

Слободен печат
На Олимпискиот базен-Центар вчера се одржа 3. Меѓународен пливачки митинг „Делфин спринт” во организација на пливачкиот клуб Делфин од Скопје. Ова е прв пливачки натпревар...
Останатo Спорт

Непријатно изненадување за Ѓоковиќ на Ролан Гарос: Организаторот му ја прекина прес конференцијата откако почна да зборува за коронавирусот

Слободен печат
Веднаш откако пристигна во Париз како еден од главните фаворити за триумф заедно со Рафаел Надал, Ѓоковиќ имаше прес конференција на која доживеа големо изненадување...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

Олимписки базен: Гужви пред соблекувалните, температура на влез не се мери, Бухова вели не можеле стражари да бидат

Фидан Коминовски
Пандемијата на коронавирусот влијае(ше) и на спортот, со одложување, презакажување или откажување на голем број настани, натпревари, шампионати. После неколкумесечна пауза спортот во Македонија полека,...
Останатo Спорт

Зошто Енди Мареј им го зема местото на младите тенисери

Слободен печат
Британецот во првото коло на Ролан Гарос доживеа убедлив пораз од Станислас Вавринка во три сета со 6:1,6:3,6:2. По поразот на Мареј кој последните две...