Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Почина легендата на Ф1, Стирлинг Мос, најдобриот возач без титула

Слободен печат
Сер Стирлинг Мос се смета за најдобриот возач во историјата на Формула 1 кој никогаш не ја освои титулата. Мос во јануари 2018 година се...
Останатo Спорт

Пет години затвор за двократен олимписки шампион во џудо

Слободен печат
Врховниот суд во Виена денеска ја потврди казната од пет години затвор за поранешниот двократен олимписки џудо шампион, Питер Зајзенбахер (60) поради сериозна сексуална злоупотреба...
Останатo Спорт

Тајсон ја тетовираше главата, па го нокаутираше противникот за 49 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Боксерската легенда, според некои и најдобриот боксер на сите времиња, Мајк Тајсон со поразот од Ленокс Луис на 6 јуни 2002 година за титулата шампион...
Останатo Спорт

Само 100 луѓе заработуваат од тенис, тешко е и многу страшно!

Слободен печат
Грузијката Софија Шапатава (31), моментно е 375 тенисерка на светот, а нејзиниот најдобар ранкинг го имаше во летото 2014 година кога беше 186 на ВТА...
Останатo Спорт

Мејведер инспириран и повторно сака да биде меѓу најдобрите (ВИДЕО)

Слободен печат
Флојд Мејведер во својата кариера триумфираше на сите 50 борби и така стана еден од најдобрите боксери на сите времиња, како и еден од најбогатите...
Останатo Спорт

Велосипедист инспириран од Ана Франк на соседите им носи лекови и храна

Слободен печат
Холанѓанецот Дилен Гроневеген кој има победи на четири етапи на најпозната велосипедска трка Tour de France, израсна во Амстердам и тоа на улицата каде се...
Останатo Спорт

Предупредување од Јапонија, ако продолжи кризата Олимписките игри се неизвесни и за 2021 година

Слободен печат
Извршниот директор на организацискиот одбор на ОИ во Токио, Тоширо Муто, изјави дека пандемијата на коронавирусот може да го загрози одржувањето на Игрите и наредната...
Останатo Спорт

Шарапова шокирана од добиените пораки и телефонски повици

Слободен печат
Шарапова сакаше за време на карантинот да се дружи со своите фанови и поради тоа јавно го објави телефонскиот број, но не очекуваше толку голем...
Останатo Спорт

Рекорд на Федерер кој најверојатно никој нема да го надмине!?

Слободен печат
Колумнистот од „Tennis World USA“, Лоренцо Чиоти смета дека овој рекорд на тениската легенда никој не може да го надмине. Во прашање е бројот на...
Останатo Спорт

Тенис сепак ќе се игра, наместо рекет – со џојстик во раката

Слободен печат
Мастерсот во Мадрид требаше да се одржи во мај, но е откажан поради пандемијата на коронавирусот. Сепак, организаторите на турнирот дојдоа до идеја да организираат...