Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Ванда Нара ги „чести“ навивачите (ФОТО)

Слободен печат
Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди објави фотографија со која ги запали социјалните мрежи. Во прашање е фотографија во која таа е сликана како од...
Останатo Спорт

В недела ќе се вози илјадитата трка во историјата

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Формула 1 го прославува блескавиот јубилеј, 1000 трки во својата историја. В недела на патеката во Шангај ќе се одржи трката за ГН...
Останатo Спорт

Егоров освои бронзен медал на ЕП во борење

Слободен печат
Владимир Егоров освои бронзен медал на Европското првенство кое се одржува во Букурешт, Романија. Тој во категоријата до 57 килограми во борбата за третото место...
Останатo Спорт

Два државни рекорди на Миа Блажевска

Слободен печат
Најперспективната македонска пливачка, Миа Блажевска Еминова постави два државни рекорди, во кадетска и младинска конкуренција на пливачкиот митинг кој изминатиот викенд се одржа во Белград,...
Останатo Спорт

Ежени Бушар го остава рекетот и оди во светот на модата

Слободен печат
Една од најубавите и најатрактивни спортистки на светот, Ежени Бушар, размислува на 25 години да се откаже од тениската кариера и да се посвети на...
Останатo Спорт

Крадци и украдоа 300 медали на српска пливачка

Слободен печат
Најдобрата српска пливачка, Наѓа Хигл во текот на минатиот викенд остана без сите медали кои ги освои во кариерата. Имено крадци од гаражата на зградата...
Останатo Спорт

Надал: Јас и Федерер не сме пријатели

Слободен печат
Вториот светски тениски рекет Рафаел Надал сосема искрено зборуваше за односот со големиот конкурент Роже Федерер, кон кого има голем респект. Надал и Федерер досега...
Останатo Спорт

Подарок за роденден – допинг контрола

Слободен печат
Јулија Ефтимова, руската пливачка ги доби најнеобичниот подарок за својот 27. роденден, а тоа било допинг контрола. – Иако во последно време станувам рано, околу...
Останатo Спорт

Гимнастичарка ги скрши двете нозе при доскок (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Американската гимнастичарка Саманта Керио доживеа тешка несреќа, откако ги скрши двете нозе при доскок на вежба на партер. Поради несреќата таа веднаш одлучи да ја...
Останатo Спорт

Дивите вепри собраа искуство и аплаузи

Слободен печат
Митко Билјановски Скопје валјд боарс, првата македонска рагби екипа, не успеа со победа да ја круниса добрата и борбена игра на дуелот со „Орлите” од...