Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Триумф на Хамилтон на 1.000 трка во Формула 1

Слободен печат
Луис Хамилтон ја оствари втората победа сезонава во Ф1 шампионатот и 75. во кариерата откако беше најбрз на патеката во Шангај која се возеше за...
Останатo Спорт

Пол позицијата за Маркез на омилената трка

Слободен печат
Возачот на Хонда, Марк Маркез ќе стартува од пол позицијата на трката за Големата награда на САД  во рамките на Мото ГП шампионатот. Маркез е...
Останатo Спорт

ПРВПАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Доделени дан-рангови во Окинава-карате стил уечи-рју

Слободен печат
Денешниот датум (13 април 2019) во македонскиот спорт ќе остане запаметен како историски – за првпат во Македонија се полагаше за дан-рангови во карате-стилот уечи-рју....
Останатo Спорт

Верстапен гневен на Фетел и на возачите на Рено

Слободен печат
Макс Верстапен не можеше да го сокрие бесот од неспортскиот потег на возачот на Ферари, Себастијан Фетел и двоецот од Рено, Даниел Рикиардо и Нико...
Останатo Спорт

Ботас ќе стартува прв на утрешната трка во Кина

Слободен печат
Возачите на Мерцедес доминираа утрово во квалификациите за Големата награда на Кина. Пол позицијата на крајот ја освои Валтери Ботас, додека Луис Хамилтон заврши втор...
Останатo Спорт

Ванда Нара ги „чести“ навивачите (ФОТО)

Слободен печат
Ванда Нара, сопругата на Мауро Икарди објави фотографија со која ги запали социјалните мрежи. Во прашање е фотографија во која таа е сликана како од...
Останатo Спорт

В недела ќе се вози илјадитата трка во историјата

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Формула 1 го прославува блескавиот јубилеј, 1000 трки во својата историја. В недела на патеката во Шангај ќе се одржи трката за ГН...
Останатo Спорт

Егоров освои бронзен медал на ЕП во борење

Слободен печат
Владимир Егоров освои бронзен медал на Европското првенство кое се одржува во Букурешт, Романија. Тој во категоријата до 57 килограми во борбата за третото место...
Останатo Спорт

Два државни рекорди на Миа Блажевска

Слободен печат
Најперспективната македонска пливачка, Миа Блажевска Еминова постави два државни рекорди, во кадетска и младинска конкуренција на пливачкиот митинг кој изминатиот викенд се одржа во Белград,...
Останатo Спорт

Ежени Бушар го остава рекетот и оди во светот на модата

Слободен печат
Една од најубавите и најатрактивни спортистки на светот, Ежени Бушар, размислува на 25 години да се откаже од тениската кариера и да се посвети на...