Останатo - Page 11 of 126 - Слободен печат

Category : Останатo

Останатo Спорт

Зверев збесна и го остави татко си во солзи: Не можам е**но да сервирам (ФОТО)

Слободен печат
Александер Зверев имаше катастрофален настап на АТП Купот во поразот од 1:6,4:6 од Стефанос Циципас, тој делуваше очајно на теренот и постојано им се дереше...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Австралија Опен може и да се одложи

Слободен печат
Австралија опен е предвидено да се игра од 20 јануари до 2 февруари, а но еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ, вели дека и...
Останатo Спорт

Линдвик го освои и Инсбрук, Кубацки лидер на Новогодишната турнеја (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска на ред дојде и третата скокалница од Новогодишната турнеја, досегашниот лидер Рјоју Кобајаши потфрли во Инсбрук, а сега на врвот во генералниот пласман е...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ победнички ја стартуваше 2020 година! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ го совлада Кевин Андерсон двапати со 7:6 во мечот од првото коло во групата „А“ на АТП купот во Бризбејн и така му...
Останатo Спорт

Пожарите го расплакаа Кирјос: Ова е посилно од тенисот (ВИДЕО)

Слободен печат
Ник Кирјос новата година ја започна со победа над Германецот Јан-Ленард Штруф во два сета со 6:4,7:6. Кирјос кој е познар по своите испади на...
Останатo Слајдер Спорт

„Делиите“ на протест пред црногорската амбасада, го запалија и знамето (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Црвена звезда веднаш по натпреварот од Евролигата во кој нивниот тим го декласира Баерн, од „Штарк“ Арената се упатија на протест пред амбасадата...
Останатo Спорт

Познат доктор тврди: Шумахер е жив само затоа што е богат

Слободен печат
Поминаа точно шест години откако Михаел Шумахер доживеа стравична несреќа на скијање во француските Алпи, а јавноста и фановите на седумкратниот Ф1 шампион, се уште...
Останатo Спорт

Хорор во Мексико: Убиени 16 лица за време на наптревар меѓу нарко-картели

Слободен печат
Властите во мексиканската држава Закатекас организираа пријателски натпревар помеѓу нарко-картелите, „Лос Зетас“ и „Заливскиот картел“ за време на новогодишната вечер, но нивната идеја заврши трагично....
Останатo Спорт

Изненадување во Гармиш: Линдвик за прва победа во кариерата (ВИДЕО)

Дојде крај на фантастичната серија на Рјоју Кобајаши на Новогодишната турнеја „Четири скокалници“. После пет победи по ред во минатата и оваа сезона, Јапонецот остана...
Останатo Слајдер Спорт

Арсова е првата Македонка која се искачи на највисоките врвови на сите континенти

Слободен печат
Илина Арсова e првата Македонка која успеа на 28 декември co својот тим да се искачи на врвот Винсон. Целиот тим уживаше во фантастично време,...