Категорија: Останатo

Останатo Спорт

Му предвидуваат голема боксерска кариера, но има чуден тренинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
Џулиус Бало е млад светски шампион и од овој 17-годишен боксер кој доаѓа од САД, Американеците многу очекуваат. Се смета за еден од најталентираните и...
Останатo Спорт

Бројни позитивни тестови во американскиот спорт

Слободен печат
Во последните 24 часа, Фудбалската лига (МЛС), Националната фудбалска лига (НФЛ), Националната хокеј лига (НХЛ) и Бејзбол лигата (МЛБ) забележаа случаи на коронавирус. Голферската ПГА...
Останатo Спорт

Какви безбедносни мерки ги очекуваат тенисерите на УС Опен

Слободен печат
Организаторите на последниот грен слем во сезоната одлучија да нема никакво одложување иако Њујорк е еден од најпогодените градови во светот од пандемијата на коронавирусот....
Останатo Спорт

Изненадување за Ѓоковиќ, се запозна со Бисерка Петровиќ и доби на подарок дрес од Дражен (ВИДЕО)

Слободен печат
Хуманитарниот тениски турнир „Адриа Тур“ викендов ќе се игра во Задар, а најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ кој е организатор на серијата турнири, беше пријатно...
Останатo Спорт

Над велешкото езеро Младост во недела прва трка од Ендуро шампионатот за 2020

Слободен печат
Во организација на Мото клубот „Мото-Велес” во соработка со Мотоциклистичката федерација на Македонија (МФМА) и Општина Велес во недела на 21 јуни со старт од...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Без скептик, но сега сум многу среќен поради продолжувањето на сезоната

Слободен печат
Тениската сезона беше прекината во март годинава поради пандемијата на коронавирусот и тоа предизвика хаос во календарот, голем дел од турнирите се откажаа (најважен и...
Останатo Спорт

Шарапова вежба дома и ги збудале фановите (ВИДЕО)

Слободен печат
Убавата Марија Шарапова која пред неколку месеци се пензионира, но продолжува со домашни вежби да ја одржува линијата. Таа на својот Инстаграм профил редовно објавнува...
Останатo Спорт

Електронскиот систем замена за линиските судии на „УС Опен“!

Слободен печат
Организаторите на грен слем турнирот „УС Опен“ најавуваат промени на турнирот поради пандемијата на коронавирус. Една од промените е линиските судии да бидат заменети со...
Останатo Спорт

Димитров: Мислам дека многу тенисери нема да играат на УС Опен

Слбоден печат
Бугарскиот тенисер Григор Димитров заедно со Новак Ѓоковиќ е дел од „Адриа тур“ серијата, а наредна станива е Задар. Димитров даде свое видување на одлуката...
Останатo Спорт

Кирјос удри по првиот човек на АТП: Компирко

Слободен печат
АТП на чие чело е поранешниот тенисер Гауденци, денеска објави дека тенисот официјално се враќа на 14. август со турнирот во Вашингтон. „Ова беше завршено...