Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Официјално: Реал Мадрид го купи Салах! (ФОТО)

Слободен печат
„Кралскиот“ клуб се засилува за долгата натпреварувачка сезона која го чека наредниот период… Од играч на позицијата центар, Реал го има Еди Тавареш и кошаркарот...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со втора победа во АБА2 лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром дојде до втората победа во вториот меч од новата сезона во АБА2-лигата, откако со далеку подобра игра во второто полувреме...
Кошарка Спорт

Прва радост за Димитријевиќ во Еврокупот

Слободен печат
Во рамките од второто коло во кошаркарскиот Еврокуп вечерва Хувентуд Бадалона на домашен терен со резултат 81:68 ја совлада екипата на Бреша. За разлика од...
Кошарка Спорт

Несекојдневна гозба во соблекувалната на Партизан, ќебапчиња (ВИДЕО)

Слободен печат
Соблекувалната на кошаркарскиот клуб Партизан во текот на вчерашниот ден беше весела поради роденденот на Артјом Параховски. Искусниот белоруски кошаркар вчера наполни 32 години,а соиграчите...
Кошарка Спорт

Соарс им ја препушта фаворитската улога на „металците“

Слободен печат
МЗТ Скопје со убедлива победа над Слобода Тузла од 110:88 ја стартува новата сезона, а утре го очекува првиот вистински тест со добро познат противник,...
Кошарка Спорт

За влакно избегната трагедија, Гром го погоди авионот на „кралевите“

Слободен печат
Само неколку денови откако фудбалерите на Херта Берлин за малку избегнаа трагедија откако нивниот авион го погоди гром, овој пат за своите животи стравуваа челниците...
Кошарка Спорт

Тоа го може само Богдановиќ, асистенција „без гледање“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Богдан Богдановиќ блескаше на Светското првенство во Кина, а во ист стил продолжува и во дресот на Сакраменто. На мечот во Мумбаи (Индија) на натпреварот...
Кошарка Спорт

Соиграч го исфрли Јокиќ од салата откако ја заби топката (ВИДЕО)

Слободен печат
Никола Јокиќ минатата сезона беше избран во најдобрата петорка во НБА лигата, а во новата сезона се очекува да го однесе Денвер нагетс чекор подалеку...
Кошарка Спорт

ОТКРИЕНО ЗОШТО БРАТОТ НА ЈОКИЌ ЈА ДАВЕЛ ДЕВОЈКА МУ: Кога му кажала, тој „збеснал“ и ја нападнал!

Слободен печат
Скандалот кој го направи постариот брат на српскиот кошаркар Никола Јокиќ, Страхиња Јокиќ, не прекинува да го привлекува вниманието на американските, но и на европските...
Кошарка Спорт

Дербито на отворањето на Евролигата му припадна на Реал Мадрид

Слободен печат
Реал Мадрид и Фенербахче со меѓусебната дерби пресметка го одбележаа стартот на новата сезона во Евролигата. На крајот во неизвeсна завршница славеше со 81:77 славеше...