Кошарка- Page 42 of 85 - Слободен печат

Category : Кошарка

Кошарка Спорт

„Фуријата“ немилосрдна пред СП: 102 поени за +32! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од фаворитите за медал на претстојното Светско првенство во Кина доминантно го отвори дуелот со серија од 12:0 по што целосно го контролираа натпреварот....
Кошарка Спорт

Датоме и Галинари подготвени за Мундобаскетот

Слободен печат
Во таборот на италијанската кошаркарска репрезентација конечно слушнаа добри вести. Едни од најдобрите кошаркари на „Аѕурите“, Луиџи Датоме и Данилко Галинари се подготвени да настапат...
Кошарка Спорт

Дебакл на кошаркарските надежи, поразени од Израел со 80 поени разлика

Слободен печат
Младата репрезентација на Македонија за кошаркари до 14 години доживеа ретко виден срамен пораз од Израел, губејќи со неверојатни 80 поени разлика (34:114) на популарниот...
Кошарка Спорт

„Дрим тимот“ пукна стотка против Австралија (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу откази и повреди, но и покрај тоа, Американците и со трет или четврти тим можат да ја победат било која репрезентација во светот. Составот...
Кошарка Спорт

Еден од хероите на ЕП верен на МЗТ Скопје

Слободен печат
Митевски денеска потпиша нов тригодишен договор со аеродромскиот клуб, моментно станува збор за еден од нашите најталентирани кошаркари. Летово беше меѓу најзаслужните што „жолто-црвените“ јуниори...
Кошарка Спорт

Првата кошаркарска лига со 12 екипи

Слободен печат
Челниците на кошаркарската федерација предвидени од претседателот Перо Антиќ денеска одржаа работен состанок со претставници од Здружението на Прволигашите односно клубовите кои ќе бидат дел...
Кошарка Спорт

Американците не трпат потценувања: Не сме дојдени од улица

Слободен печат
Кошаркарската репрезентација на САД не личи на себе откако дури 19 кошаркари го откажаа настапот на Светското првенство во Кина кое започнува на 31 август....
Кошарка Спорт

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и...
Кошарка Спорт

Необична прогноза за Мундобаскет: САД не го освојува златото!

Слободен печат
Кошаркарскиот агент Мишко Ражнатовиќ во интервју за Crosarka.com имаше едно изненадувачко предвидување за Светското првенство во Кина. – Србија и покрај повредите доаѓа на СП...
Кошарка Спорт

Симонс ја ќари екс сопругата на Скоти Пипен

Слободен печат
Бен Симонс го откажа настапот за Австралија на претстојното Светско првенство во Кина со образложение дека сака подобро да се подготвни за новата сезона во...