Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

КЛАСАТА Е ВЕЧНА: Милош Теодосиќ како на „куглање“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Виртус, кои од клупата се предводени од поранешниот селектор на Србија, Александар Ѓорѓевиќ, ја забележаа четвртата победа по ред во италијанскиот шампионат. Екипата...
Кошарка Спорт

Убав гест од КК Гостивар: Донирани средства на 12 семејства! (ФОТО)

Слободен печат
Првиот меч на КК Гостивар во првенството пред своите гледачи против Кожув беше од хуманитарен карактер. Собраните средства од натпреварот беа искористени да им се...
Кошарка Спорт

Фаворитите според планот, МЗТ Скопје едвај против Кожув!

Слободен печат
Бранителот на титулата МЗТ Скопје Аеродром со победа ја стартуваше одбраната на титулата, во Гевгелија славше минимално против Кожув со 76:78. За гевгеличани доминираше Пејн...
Кошарка Спорт

ЗА ПРВПАТ ВО ИСТОРИЈАТА: Руски кошаркарски клуб вработи „робот“! (ФОТО)

Слободен печат
Да, добро прочитавте, на стручниот штаб на рускиот кошаркарски клуб ќе му се приклучи робот од руската компанија „Промобот“, кој ќе ја има улогата на...
Кошарка Спорт

„Два од два“ за Барса и Химки во Евролигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона и вторпат по ред славеше на гостински терен. После Анадолу Ефес, каталонскиот состав триумфираше убедливо против Зенит со 63:87. Русите добро го отворија мечот...
Кошарка Спорт

АБА2: Хиндс од МЗТ Скопје проглавен за МВП (ВИДЕО)

Слободен печат
По доминацијата на Нуни Омот по првото коло, наградата за најкорисен кошаркар и по втората рунда во АБА2 лигата заврши во рацете на уште еден...
Кошарка Спорт

Евролига: Црвена Звезда со лекција за Фенербахче

Слободен печат
Кошаркарите на Црвена Звезда славеа вечерва во рамките од второто коло од Евролигата против турската екипа на Фенербахче со резултат 68:56. Белграѓани до овој триумф...
Кошарка Спорт

Официјално: Реал Мадрид го купи Салах! (ФОТО)

Слободен печат
„Кралскиот“ клуб се засилува за долгата натпреварувачка сезона која го чека наредниот период… Од играч на позицијата центар, Реал го има Еди Тавареш и кошаркарот...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје со втора победа во АБА2 лигата

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром дојде до втората победа во вториот меч од новата сезона во АБА2-лигата, откако со далеку подобра игра во второто полувреме...
Кошарка Спорт

Прва радост за Димитријевиќ во Еврокупот

Слободен печат
Во рамките од второто коло во кошаркарскиот Еврокуп вечерва Хувентуд Бадалона на домашен терен со резултат 81:68 ја совлада екипата на Бреша. За разлика од...