Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат
После анализата на сите можни опции, конечно заврши Собранието на АБА лигата кое одлучи да ја поништи сезоната во сите свои натпреварувања (АБА1, АБА2 и...
Кошарка Спорт

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат
Според Адријан Војнаровски оваа натпреварувачка сезона во најсилната кошаркарска лига на светот нема да продолжи во јули како што првично се предвидува. Како што информира...
Кошарка Спорт

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат
Челниците на регионалното кошаркарско натпреварување на денешната седница која се одржа преку видео конференција со претставници на клубовите од АБА лигата, а официјалната одлука ќе...
Кошарка Спорт

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат
Одлуката да се прикажува „Последниот танц“ во време на пандемијата на коронавирусот и кога немаше спортски активности се покажа како одлична. Документарниот филм го врати...
Кошарка Спорт

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат
Повредата го спречи во репрезентативниот континуитет, но оваа сезона доби прволигашко искуство… Беше дел од онаа селекција на Македонија на играчи родени 2002 година која...
Кошарка Спорт

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат
Ајеша Кари карантинот во САД го искористи за да стопи повеќе од 10-тина килограми и да го донесе своето тело до перфекција. Ајеша и Стеф...
Кошарка Спорт

Дамјан Стојановски најдобар кошаркар во Првата лига

Слободен печат
Капитенот на МЗТ Скопје Аеродром и член на македонската репрезентација, Дамјан Стојановски е најдобриот кошаркар во Првата лига според специјализираниот кошаркарски сајт „Евробаскет“. Сајтот редовно...
Кошарка Спорт

Историјата можеше да биде поинаква, Харден наместо во Хјустон требаше да замине во Вашингтон

Слободен печат
Џејмс Харден во 2012 година да не биде во сенка на Расел Вестбрук и Кевин Дурант од Оклахома сити тандер се пресели во Хјустон рокетс....
Кошарка Спорт

НБА играч шокиран од несериозноста на луѓето: Вие сте идиоти (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчот на Мајами остана во шок кога забележа дека голем број на луѓе се забавуваат на базен на езерето Озарк во Мисури, и тоа во...
Кошарка Спорт

Баркли открива: Играв пијан на НБА натпревар и не се сеќавам на резултатот

Слободен печат
Чарлс Баркли од 194 до 1992 година настапуваше за екипата на Филаделфија сиксерс, а токму во последната сеозна во која го носеше дресот на славниот...