12.8 C
Скопје

Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Голден стејт и Денвер ја продолжуваат битката за врвот на Западот (ВИДЕО)

Слободен печат
Шампионот немаше никакви проблеми против Индијана славејќи со 112:89. Најпрецизен беше Демаркус Казнс со 19 поени, Клеј Томпсон постигна 18 во триумфот на „воините”. Во победнички ритам...
Кошарка Спорт

Брајант: Поради вакви сезони титулите вредат многу повеќе

Слободен печат
Лос Анџелес лејкерс и сезонава нема да бидат дел од плејофот во НБА лигата, што е шеста година како не се дел од разигрувањето за...
Кошарка Спорт

Харден немоќен против „гризлите“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на Хјустон рокетс, Џејмс Харден повторно одигра фантастичен натпревар постигнувајќи 57 поени но и тоа не беше доволно да се совлада тимот на Мемфис...
Кошарка Спорт

Бронза и за македонските кошаркари на Специјалната олимпијада во Абу Даби

Слободен печат
Македонската кошаркарска репрезентација го освои бронзениот медал на Специјалната олимпијада која се одржува во Абу Даби. Македонските кошаркари во натпреварот за третото место беа подобри...
Кошарка Спорт

Пешиќ: Ако продолжиш вака, ќе те остави девојката

Слободен печат
Светислав Пешиќ, тренерот на кошаркарскиот тим на Барселона е полн со пофалби кон својот играч Роландс Шмитс. Притоа тие пофалби ги искажа на ироничен начин....
Кошарка Спорт

Новицки продолжува да руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарот на Далас маверикс, Дирк Новицки во последната сезона во кариерата продолжува да руши рекорди. Тој во натпреварот на неговиот Далас против Њу Орлеанс четирите...