Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Бруклин ги изненади Лејкерси (ВИДЕО)

Слободен печат
Ослабениот тим на Бруклин нетс, кој до крајот на сезоната ќе биде без двете најголеми ѕвезди, Кевин Дурант и Кајри Ирвинг, приреди вистинско изненадување со...
Кошарка Спорт

Атланта по две продолженија подобра од Шарлот (ВИДЕО)

Слободен печат
Триумфот на Атланта хокс во „Стејт Фарм“ Арената го донесе Диандре Хантер кој на 13 секунди пред крајот на второто продолжение од пет минути реализира...
Кошарка Спорт

Лејкерси поуспешни во дербито за Лос Анџелес (ВИДЕО)

Слободен печат
ЛА Лејкерс конечно успеа да ги совлада ЛА Клиперс и тоа по точно една година и низа од три порази. Првото полувреме помина во тврда...
Кошарка Спорт

Гостивар и Работнички ја продолжуваат трката за второто место

Слободен печат
Гостиварци ја научија лекцијата од киксот во Кавадарци и овој пат славеа со 79:91 над Куманово со што ја продолжија трката за второто место со...
Кошарка Спорт

Почина спортскиот новинар Милутин Станковиќ

Слободен печат
По кусо боледување, денеска во Скопје, на 60-годишна возраст почина долгодишниот спортски новинар Милутин Станковиќ. Еден од најпознатите кошаркарски новинари, Станковиќ до 2000. година работеше...
Кошарка Спорт

Моќна изјава на Леброн: Нема да играм пред празни трибини поради коронавирусот

Слободен печат
Ширењето на епидемијата на коронавирус ги натера челниците на НБА лигата да размислуваат за евентуални чекори кои би ги презеле, и поради тоа им испратија...
Кошарка Спорт

Лејкерси по пауза од седум години ќе играат во плејофот (ВИДЕО)

Слободен печат
Дуелот на двете најдобри екипи во НБА лигата му припадна на тимот од Западната конференција кој сега има скор од 48 победи и 13 порази,...
Кошарка Спорт

Најдобрата Црвена звезда сезонава во Евролигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Црвена звезда во „Штарк арената“ ја совладаа екипата на Макаби со 92:76 во рамките од 28. коло во Евролигата. Српскиот гигант ја одигра...
Кошарка Спорт

Стеф Кари конечно се врати на терените, но „воините“ немоќни против шампионот (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварите во НБА лигата поминаа во знакот на враќањето на ол стар бекот на Голден Стејт вориорс, Сетф Кари. Кари на почетокот од сезоната, во...
Кошарка Спорт

Голема резултатска криза на МЗТ во АБА2 лигата!

Слободен печат
Вечерва составот на МЗТ Скопје Аеродром го претрпе и петтиот пораз по ред во Србија од екипата на ОКК Нови Пазар со конечен резултат 79:70...