4 C
Скопје

Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Работнички го донесе и репрезентативецот Вашингтон

Слободен печат
Екипата на Работнички за неполн ден откако му беше укината суспензијата од ФИБА за трансфери, ангажира дури тројца нови кошаркари со кои ќе атакува на...
Кошарка Спорт

Адетокумпо подобар од Ембид, Милвоки прв на Истокот

Слободен печат
Милвоки бакс ја победи Филаделфија со 128:122 и го обезбеди првото место во Источната конференција во пресрет на плејофот. Одлучувачки момент за победата беше серијата...
Кошарка Спорт

Кочов: Загубивме од подобар тим од нас

Слободен печат
Тренерот на МЗТ Скопје, Ѓорѓи Кочов спортски го призна поразот од Приморска со кој ја пропушти првата шанса да се обезбеди пласман во АБА лигата....
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје по трет пат поразен, Приморска во АБА лигата

Слободен печат
МЗТ Скопје не успеа да триумфира во АБА-2 лигата, губејќи и трет пат по ред од Приморска која од наредната сезона ќе игра во најквалитетното...
Кошарка Спорт

ФИБА му ја симна суспензијата на Работнички и веднаш договори две засилувања

Слободен печат
Светската кошаркарска федерација (ФИБА) ја симна суспензијата на Работнички откако македонскиот шампион го плати долгон кон екс-кошаркарот Дарко Чохрадерич. Со одлуката на ФИБА, македонскиот тим...
Кошарка Спорт

Тоа што Харден го игра не е кошарка

Слободен печат
Хјустон рокетс оствари убедлив триумф од 32 поени разлика (135:103) против ЛА Клиперс, а учинокот на Харден беше 31 поен и по седум асистенции и...
Кошарка Спорт

Харден и „ракетите“ не запираат, декласиран ЛА Клиперс (ВИДЕО)

Слободен печат
Џејмс Харден и Хјустон рокетс веќе влегоа во плејоф ритам, а тоа најдобро го почувствува можниот конкурент во првото коло од разигрувањето, ЛА Клиперс, кој...
Кошарка Спорт

Зајон е Дрејмонд Грин со ракети во задникот

Слободен печат
За Вилијамсон заврши сезоната во НЦАА лигата по поразот на неговиот универзитет „Дјук“ од Мичиген стејт, но лудилото околу него не престанува. Никој не се...
Кошарка Спорт

„Воините“ ја добија битката за Западот (ВИДЕО)

Слободен печат
Голден стејт вориорс со победата над директниот конкурент Денвер нагетс од 116:102 речиси сигурно го обезбедија првото место во Западната конференција. „Воините“ имаат две победи...
Кошарка Спорт

Нов убедлив пораз на МЗТ Скопје

Слободен печат
МЗТ Скопје доживеа нов убедлив пораз и на вториот финален натпревар во АБА -2 лигата, овој пат со 23 поени разлика (95:72) од екипата на...