3 C
Скопје

Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис го доби европскиот дуел против Дончиќ

Слободен печат
Иако го предводеше Милвоки со 31 постигнати поен, Адетокумпо имаше катастрофален шут од линијата за слободни фрлања, погоди само еден од 10 шута. Поради тоа,...
Кошарка Спорт

Евролига: Изненадување во Пиреја, Фенербахче зареди со победите

Слободен печат
Францускиот Асвел Вилербан приреди вистинско изненадување кој ја прекина лошата серија на порази со триумф на гости кај Олимпијакос со 63:69. По израмнетото прво полувреме,...
Кошарка Спорт

Кошаркарите на Пелистер остануваат перфектни, го решија и МЗТ Скопје 

Слободен печат
Кошаркарите на Пелистер останаа единствена непоразена екипа во Првата лига откако во дерби пресметката го совладаа МЗТ Скопје со 88:85 во рамките на 11. коло....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лапсус на Шекил, му се обрати на руски јазик со „Спасиба“ на Јокиќ, центарот има нов прекар

Слободен печат
Денвер нагетс влезе во победнички ритам во НБА лигата и тоиа благодарение на одличниот Никола Јокиќ кој во победата над Голден стејт вориорс оствари уште...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Хјустон со победа ја започна ерата без Харден, Јокиќ ги среди „воините“

Слободен печат
Хјустон со победа го започна периодот без Џејмс Харден, „ракетите“ го совладаа големиот ривал од Тексас. Хјустон до победата дојде без помошта на новите кошаркари,...
Кошарка Спорт

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен печат
Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се врати на терените...
Кошарка Спорт

Земјотрес во НБА, Харден разменет во Бруклин

Слободен печат
Желбата на Џејмс Харден да си замине од Хјустон, конечно му се оствари откако вечерва „ракетите“ се согласија да го разменат во Бруклин нетс. За...
Кошарка Спорт

Ново одложување во НБА, играчите гневни: Се потиме еден покрај друг на теренот, а не смееме да излеземе од соба

Слободен печат
Коронавирусот им прави огромни проблеми на НБА екипите, а лигата е принудена да одложува натпревари. Последен натпревар кој е одложен е дуелот помеѓу Атланта хоукс...
Кошарка Спорт

Јорданчо Давитков се враќа во Европа и ќе седи на клупата на Пеќ

Слободен печат
Поранешниот селектор на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков е нов тренер на екипата на Пеќ. Ангажманот во косовскиот прволигаш значи враќање на Давитков во европската...
Кошарка Спорт

Синот на легендарниот Петар Наумоски ќе игра за МЗТ Скопје

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со напорите да ги има во своите редови најталентираните македонски кошаркари во моментов, поради што денеска беше потпишан две...