Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан
Првите луѓе на кошаркарската Евролига ги гледаат сите можни опции за евентуално продолжување на сезоната. Како што информира шпанскиот весник „Ел Паис“, нивниот план е сите...
Кошарка Спорт

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на луѓето во целиот свет, ги стави во карантин за да се спречи ширењето на заразата. Во овие тешки...
Кошарка Спорт

Прекречен муралот посветен на Коби и Џиана, фановите гневни (ФОТО)

Слободен печат
Во Лос Анџелес неверојатна глетка, муралот коиј е посветен на трагично загинатите Коби Брајант и неговата ќерка Џиана, е прекречен со порака за коронавирусот, објави...
Кошарка Спорт

Поранешниот европски шампион Цибона ги отпушти сите вработени

Слободен печат
Поранешниот европски кошаркарски шампион Цибона поради финансиски причини но и поради пандемијата на коронавирусот, им даде отказ на сите вработени. Хрватските медиуми пренесуваат дека се...
Кошарка Спорт

Заврши карантинот за Лејкерс, нема позитивни на коронавирус

Слободен печат
Неодамна беше откриено дека двајца члена на ЛА Лејкерс се позитивни на ковид-19, но нивните имиња не беа објавени, а екипата беше ставена во 14-дневен...
Кошарка Спорт

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради пандемијата на коронавирусот, како и националните кошаркарски првенства во Европа. Секој се снаоѓа на свој начин во овие...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Кошарка Спорт

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат
Со оглед на светската пандемија со коронавирусот и принудниот прекин на сите светски спортски активности, меѓу кои се и првенствата во АБА и АБА2, управата...
Кошарка Спорт

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат
Поранешниот кошаркар на Њујорк никс, Стефон Марбери постигна договор со кинески производител на заштитни маски и е подготвен да донира 10 милиони маски на градот...
Кошарка Спорт

НБА ѕвездите во карантин, учат да готват, да шијат…

Слободен печат
Самоизолацијата ги натера НБА кошаркарите да си посветат време за себе си и да научат нови работи, а воедно и да видат како ќе им...