Категорија: Кошарка

Кошарка Спорт

Втора шанса за брејк на МЗТ Скопје

Слободен печат
МЗТ Скопје вечерва (20 ч.) го игра вториот натпревар од финалната серија во АБА-2 лигата против Приморска. Во првиот дуел, вчера словенечкиот тим победи со...
Кошарка Спорт

Колеџ-сензацијата Вилијамсон во „дрим тимот“ на САД

Слободен печат
Кошаркарот на универзитетот „Дјук“, Зајон Вилијамсон е најчесто споменуваното кошаркарско име во САД оваа година, а медиумите веќе го прогласија за најголем кошаркарски талент по...
Кошарка Спорт

Симонс: Лука ја заслужува наградата

Слободен печат
Кошаркарот на Филаделфија сиксерс, Бен Симонс кој минатата година беше прогласен за најдобар дебитант, вели дека сега таа награда треба да ја добие играчот на...
Кошарка Спорт

МЗТ Скопје декласиран во првиот финален меч

Слободен печат
Екипата на МЗТ Скопје доживеа пораз од Приморска на отворањето на финалната серија во АБА 2 лигата која се игра за пласман во најквалитетното балканско...
Кошарка Спорт

„Металците“ бркаат брејк против Рогашка

Слободен печат
МЗТ Скопје вечерва во 18 ч. ја отвора финалната серија против Приморска во Копер, за пласман во АБА лигата. Серијата се игра кој прв до...
Кошарка Спорт

Лекарите го пратија Леброн на предвремен одмор

Слободен печат
Екипата на ЛА Лејкерс, шеста година по ред нема да игра во плејофот во НБА лигата, иако пред почетокот на сезоната амбициите беа далеку поголеми....
Кошарка Спорт

Крвава ноќ во НБА, Попович тргна да се тепа со судиите, крвав нос на Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Сан Антонио спарс загуби со 116:103 пред своите гледачи, а натпреварот го одбележа реакцијата на тренерот Грег Попович кој сакаше да се пресмета...
Кошарка Спорт

Леброн предвреме замина на одмор

Слободен печат
Леброн Џејмс нема да биде дел од ЛА Лејкерс на последните шест натпревари сезонава. ЛА Лејкерс шеста сезона по ред нема да биде дел од...
Кошарка Спорт

Неверојатниот Харден го отпиша Сакраменто од плејфот

Слободен печат
Џејмс Харден со новиот фантастичен натпревар во кој оствари трипл-дабл го отпиша Сакраменто од трката за плејофот и им направи услуга на Сан Антонио и...
Кошарка Спорт

„Ракетите“ на турбопогон (ВИДЕО)

Слободен печат
Хјустон рокетс го доби дерби дуелот од Западната конференција против Денвер нагетс со убедливи 112-85. Како по обичај, прво име во триумфот на „ракетите“ беше...