4 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Голеада во Вилјареал (ВИДЕО)

Слободен печат
Вилјареал и Барселона им приредија вистинско гол шоу на гледачите на Ел Мадригал постигнувајќи дури осум голови. Натпреварот на крајот заврши без победник 4:4. Иако...
Спорт Фудбал

„Неговата екселенција“ сакаше да се вози со Ролс Ројс

Слободен печат
Жозе Мурињо конечно го прекина молкот и почна да зборува за конфликтот со Пол Погба и почна да ги објавува пикантериите со соблекувалната на Манчестер...
Спорт Фудбал

Симеоне минатата година заработил 41 милион евра

Слободен печат
Францускиот магазин „Франс фудбал“ објави листа на најдоброплатените фудбалски тренери во светот и изненадувачки, на првото место се најде стратегот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне....
Спорт Фудбал

„Кралскиот“ клуб добива „кралски“ стадион (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го претстави проектот за реконструкција на „Сантијаго Бернабеу“ вреден половина милијарда евра со кој стадионот ќе биде еден од...
Спорт Фудбал

Милевски: Комплексот од пониска вредност е зад нас

Слободен печат
Боби Милевски денеска и официјално е промовиран како старо-нов селектор на младинската репрезентација на Македонија. Младата фудбалска репрезентација токму под водство на Милевски го оствари...
Спорт Фудбал

Јувентус „го врзува“ Кин со нов договор

Слободен печат
Тинејџерот во редовите на Јувентус, Моисе Кин, конечно почна да добива шанса од Масимилијано Алегри и веднаш потврди за каков талент се работи. Кин на...
Спорт Фудбал

Ференц Пушкаш „командантот на лесната коњаница“

Слободен печат
Легендарниот унгарски фудбалер со својот талент и успесите одбележа една фудбалска ера, притоа освојувајќи бројни титули и трофеи во Унгарија и во Шпанија, како и...
Спорт Фудбал

Солскјер: Не знам дали ќе останам толку долго како Фергусон

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер изјави дека не знае дали на „Олд Трафорд” ќе остане долго како легендарниот Сер Алекс Фергусон. Фергусон го...
Спорт Фудбал

Летна чистка во Рома и Интер

Слободен печат
Рома и Интер се соочуваат со огромни проблеми сезонава, атмосферата во двата клуба е на ниско ниво, во двете соблекувални постојано има конфликти и цената...
Спорт Фудбал

Спортинг се жали за црвениот картон на Ристовски

Слободен печат
Екипата на Спортинг Лисабон поднесе жалба до Дисциплинската Комисија на Португалската Фудбалска Федерација за црвениот картон кој го доби Стефан Ристовски. Македонскиот репрезентативец заработи исклучување...