-2.4 C
Скопје

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Хуманитарецот Мата: Нашиот сон е секој фудбалер да донира еден процент од својата плата за сиромашните

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер јунајтед и член на шпанската репрезентација освен со настапите на фудбалските терени е активен и надвор преку разни хуманитарните активности. Тој ја...
Спорт Фудбал

Солскјер и официјално предводник на Манчестер јунајтед

Слободен печат
Тоа што неколку недели се најавуваше, конечно доби и официјална потврда, Оле Гунар Солскјер е конечното решение за менаџерската позиција во Манчестер јунајтед. Тој потпиша...
Спорт Фудбал

Мбапе еден ден сигурно ќе го облече дресот на Реал Мадрид

Слободен печат
Новинарот на францускиот весник „Ле Паризиен“ Жулиен Лорен тврди дека Килијан Мбапе сигурно еден ден ќе го носи дресот на Реал Мадрид. Според неговите информации,...
Спорт Фудбал

Гризман се кае, сака во Барселона и за помала плата

Слободен печат
Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман е подготвен да прифати намалување на платата само за да премине во редовите на шпанскиот шампион Барселона. Гризман им...
Спорт Фудбал

И Фиорентина влезе во трката за Елмас

Слободен печат
Италијанската Фиорентина е последниот тим кој пројави сериозен интерес за ангажирање на македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас. Според италијанските медиуми Фиорентина има подготвено 15 милиони евра...
Спорт Фудбал

Баерн и официјално искешира 80 милиони евра за Хернандез

Слободен печат
Баерн Минхен конечно ја напушти политиката да не плаќа огромни суми за ангажман на нови фудбалери и веднаш со првиот чекор од новата политика собори...
Спорт Фудбал

УЕФА воведува лимит за цените на билетите за гостински фанови

Зоран Спасоски
Челниците на УЕФА и дел од најголемите фудбалски клубови во Европа покренаа иницијатива за воведување на лимит за цените на билетите за гостинските навивачи во...
Спорт Фудбал

Новинарот кој го преживеа падот на авионот на Чапекоенсе  почина од срцев удар

Слободен печат
Новинарот Рафаел Хенцел еден од преживеаните во авионската несреќа во која загинаа речиси сите фудбалери на бразилскиот клуб Чапекоенсе во Колумбија, почина од срцев удар...
Спорт Фудбал

Ван Гал: И овој Јунајтед е далеку од тоа што го форсираше Фергусон

Слободен печат
Луис Ван Гал го предводеше Манчестер јунајтед од 2014 до 2016 година и тоа му беше последен клуб во тренерската кариера. За време на престојот...
Спорт Фудбал

Мурињо се сели во Франција, но не во ПСЖ

Слободен печат
Португалскиот стратег Жозе Мурињо планира следната сезона да се врати во тренерските води и како негова идна дестинација се споменува Франција. Мурињо, кој во декември...