Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Македонија системски ги потценува своите спортисти

Слободен печат
Срѓан Ивановиќ Македонија е земја на спортисти со врвни достигнувања, но и натаму спортските борилишта не ги носат нивните имиња. Затоа и одлуката арената „Филип Втори”...
Спорт Фудбал

Твитер „војна“ помеѓу Овче Поле и Осогово

Слободен печат
Денеска во Кочани во 15:30 часот се игра дербито на колото помеѓу ГФК „Осогово“ и ФК „Овче Поле“, две екипи кои се најсериозни за влез...
Спорт Фудбал

Ливерпул со една нога во полуфиналето (ВИДЕО)

Слободен печат
На Ливерпул му беа потребни само 45 минути да ги реши сите дилеми околу победникот во дуелот со Порто во првиот четвртфинален натпревар во ЛШ....
Спорт Фудбал

Тотенхем скапо ја плати победата над сити, се повреди Кејн (ВИДЕО)

Слободен печат
Минималниот триумф од 1:0 над Манчестер сити, екипата на Тотенхем може многу скапо да ја чини, во оти  50. минута се повреди Хари Кејн. Тој...
Спорт Фудбал

Комити: За нас секогаш ќе биде „Градски стадион“

Слободен печат
Навивачката група „Комити“ реагираше со соопштение на својата фејсбук страна, веднаш откако Владата денеска и официјално ја преименува арената „Филип Втори“ во национална арена „Тоше...
Спорт Фудбал

Јувентус без клучен играч на гостувањето во Амстердам

Слободен печат
Капитенот на Јувентус, Џорџо Киелини не се најде во групата на тимот за гостувањето на Ајакс во првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампиони. Дефанзивецот...
Спорт Фудбал

Хаос во БиХ, хулигани крвнички тепаа судија (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот помеѓу Полет од Паланка и Омазиќ во регионалната трета лига на БиХ ќе остане запаметена по немилите сцени каде што најлошо помина судијата Хусеин...
Спорт Фудбал

Еуфоричниот Тотенхем лови „граѓани“, Ливерпул сака реприза од лани

Слободен печат
По пауза од 20-тина денови продолжува битката за популарниот „клемпавко“ во Лигата на шампионите со првите натпревари од четвртфиналето. На двата вечерашни натпревари во главна...
Спорт Фудбал

Несторовски го носи Палермо кон Серија А (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски продолжува со одличните игри во дресот на Палермо постигнувајќи го 11. гол сезонава. Тој беше стрелец на единствениот гол со кој...
Спорт Фудбал

Азар го реши Вест Хем (ВИДЕО)

Слободен печат
Челси продолжува со одличните партии во последно време и во последниот натпревар од 33 коло на Премиерлигата го совлада градскиот ривал Вест Хем со 2:0...