Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Конте ги откачува италијанците, се сели во Германија

Зоран Спасоски
Италијанските екипи, Интер, Рома и Милан кои беа заинтересирани да го ангажираат екс италијанскиот селектор и тренер на Јувентус, Антонио Конте, најверојатно ќе останат со...
Спорт Фудбал

Гвардиола: Сити ќе игра во полуфиналето

Слободен печат
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека неговиот тим може да направи пресврт против Тотенхем и да игра во полуфиналето на Лигата на шампионите....
Спорт Фудбал

Солскјер верува во ново чудо на Камп Ноу

Слободен печат
Оле Гунар Солскјер смета вербата е најважна во фудбалот и дека неговиот тим може да направи нова сензација и да ја елиминира Барселона во Лигата...
Спорт Фудбал

ФФМ да го почитува Законот за спорт

Слободен печат
Клубови од првата и втората македонска фудбалска лига, поранешни судии и фудбалери како дел од Иницијативниот Одбор побара Законот за Спорт да биде имплементиран во...
Спорт Фудбал

Џои Бартон не мирува, му ги искрши забите на противнички тренер

Слободен печат
Џои Бартон е познат како еден од најпргавите, најподмолните и највоинствените фудбалери, на кого инцидентите не му се непознаница како на фудбалските терени, така и...
Спорт Фудбал

Фудбалер за малку ќе останеше без глава (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Лудогорец, Козмин Моци предизвика хаос на дербито од бугарскиот шампионат кој неговиот тим како гостин го совлада Левски Софија со 2:0. Моци во...
Спорт Фудбал

Ванда повторно провоцира: Му земаа сè, но не и желбата да игра за Интер

Слободен печат
Хаосот кој владееше во Интер изминатите неколку месеци полека стивнува и работите си доаѓаат на свое. Тимот е сè поблиску до пласман во Лигата на...
Спорт Фудбал

Португалскиот суперталент: Успехот ми помага кај девојките

Слободен печат
Младиот 19-годишен Португалец, Жоао Феликс сезонава игра фантастично, тој е еден од најдобрите фудбалери на Бенфика и веќе го сврте вниманието на најголемите европски клубови....
Спорт Фудбал

Македонскиот бисер пресреќен: Прво дерби и веднаш гол

Слободен печат
Фудбалерот на Фенербахче и македонски репрезентативец Елиф Елмас е вистински хит во Турција откако со голот во 71. минута му донесе бод на својот тим....
Спорт Фудбал

Мајсторски гол на Елмас во турското дерби (ВИДЕО)

Слободен печат
Елиф Елмас успеа да го постигне вториот гол за Фенербахче сезонава и тоа против Галатасарај во најголемото дерби во турскиот фудбал. Елмас во 71. минута...