Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Санчо конечно проговори за нереализираниот трансфер во Јунајтед

Слободен печат
Иако во последните неколку недели постојано се шпекулираше со трансфер на Џејдон Санчо во Манчестер јунајтед, на крајот до такво нешто не дојде, барем не...
Спорт Фудбал

Лукаку е невиден малер, дури десет години нема освоено трофеј

Слободен печат
Интер вчеравечер загуби во финалето на ЛЕ, а еден од трагичарите е Ромелу Лукаку иако го постигна првиот гол на натпреварот. Белгискиот репрезентативец во второто...
Спорт Фудбал

Бејби бум во Фламенго: Сопругите на фудбалери забремениле во исто време, клубот уште сега го знае тимот за 2038 година

Слободен печат
Екипата на Фламенго имаше неверојатна 2019 година кога триумфира во бразилскиот шампионат, но и во Копа Либертадорес, а уште сега започна да го планира тимот...
Спорт Фудбал

Гвардиола нема граници, купува двоец од Серија А за неверојатни 250 милиони евра

Слободен печат
Манчестер сити испадна во четвртфиналето од Лигата на шампионите и тоа од Оллимпик Лион, а поради загубата на титулата во Премиер лигата, сезоната е оценета...
Спорт Фудбал

Неверојатниот пат до првиот трофеј за Лопетеги: Доби отказ пред СП 2018, беше тренер на Реал на 14 натпревари, а сега направи чудо со Севиља

Слободен печат
Никој не беше посреќен по победата на Севиља од тренерот на шпанскиот тим Хулен Лопетеги кој по последнио свиреж на судијата, заплака. – Ова е...
Спорт Фудбал

Конте пред заминување од Интер, веќе е познат наследникот?!

Слободен печат
Интер по пауза од 10 години се пласира во европско финале, но на крајот остана со празни раце бидејќи Севиља дојде до шестиот триумф во...
Спорт Фудбал

Пирло за помошник во Јувентус сака легенда на Милан

Слободен печат
Андреа Пирло започна да го составува стручниот штаб кој ќе му помага во тренерското деби на клупата на актуелниот италијански шампион Јувентус. Веќе се познати...
Спорт Фудбал

Капитенот на Севиља во солзи: Ова е за покојниот Рејес

Слободен печат
Севиља по шести пат во клупската историја триумфира во Лигата на Европа и стана убедливо најуспешната екипа во ова европско натпреварување. По големиот триумф над...
Спорт Фудбал

Неверојатно, Шпанците не губат во европско финале

Слободен печат
Секој пак кога шпанска екипа ќе обезбеди пласман во финале на Лигата на шампионите или Лигата на Европа, не знае што е пораз. Статистиката покажува...
Спорт Фудбал

Севиља по шести пат триумфира во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља уште еднаш покажаа дека се мајстори за освојување на пехарот во Лигата на Европа. Шпанскиот тим во финалето на второто по квалитет...