Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Џои Бартон не мирува, му ги искрши забите на противнички тренер

Слободен печат
Џои Бартон е познат како еден од најпргавите, најподмолните и највоинствените фудбалери, на кого инцидентите не му се непознаница како на фудбалските терени, така и...
Спорт Фудбал

Фудбалер за малку ќе останеше без глава (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Лудогорец, Козмин Моци предизвика хаос на дербито од бугарскиот шампионат кој неговиот тим како гостин го совлада Левски Софија со 2:0. Моци во...
Спорт Фудбал

Ванда повторно провоцира: Му земаа сè, но не и желбата да игра за Интер

Слободен печат
Хаосот кој владееше во Интер изминатите неколку месеци полека стивнува и работите си доаѓаат на свое. Тимот е сè поблиску до пласман во Лигата на...
Спорт Фудбал

Португалскиот суперталент: Успехот ми помага кај девојките

Слободен печат
Младиот 19-годишен Португалец, Жоао Феликс сезонава игра фантастично, тој е еден од најдобрите фудбалери на Бенфика и веќе го сврте вниманието на најголемите европски клубови....
Спорт Фудбал

Македонскиот бисер пресреќен: Прво дерби и веднаш гол

Слободен печат
Фудбалерот на Фенербахче и македонски репрезентативец Елиф Елмас е вистински хит во Турција откако со голот во 71. минута му донесе бод на својот тим....
Спорт Фудбал

Мајсторски гол на Елмас во турското дерби (ВИДЕО)

Слободен печат
Елиф Елмас успеа да го постигне вториот гол за Фенербахче сезонава и тоа против Галатасарај во најголемото дерби во турскиот фудбал. Елмас во 71. минута...
Спорт Фудбал

Ливерпул за две минути го реши Челси (ВИДЕО)

Слободен печат
Ливерпул ја продолжува трката за шампионската титула со Манчестер сити во Премиер лигата откако во дербито со 2:0 го победи Челси. Ливерпул дилемите околу победникот...
Спорт Фудбал

Дербито без голови, Работнички славеше во Тетово

Слободен печат
Вардар и Шкендија одиграа 0:0 во големото дерби на 28. коло во Првата фудбалска лига. Во четвртата меѓусебна пресметка сезонава, Шкендија остана непоразена, има две...
Спорт Фудбал

Англиска „војна“ за македонскиот бисер

Слободен печат
Македонскиот суперталент 19-годишниот Елиф Елмас најверојатно од следната сезона ќе настапува во Премиерлигата откако два англиски фудбалски гиганти се вклучија во трката за неговиот потпис....
Спорт Фудбал

Вардар бара одмазда за два „сомнителни“ порази од Шкендија

Слободен печат
Екипата на Вардар денеска (16 ч.) во рамките на 28. Коло од Првата фудбалска лига да дојде до првата победа над лидерот на табелата, Шкендија....