Фудбал- Page 40 of 358 - Слободен печат

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Новите менаџери на трибините, Евертон и Арсенал без голови (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во првиот натпревар од саботната програма на 18. коло во најсилната англиска фудбалска лига без голови на „Гудисон Парк“ ремизираа екипите на Евертон и...
Спорт Фудбал

Винченцо Монтела ја напушти Фиорентина

Слободен печат
„Виолетовите“ денеска соопштија дека Винченцо Монтела не е повеќе тренер на клубот, а новиот пораз дома убедлив од Рома (1:4) е една од причините за...
Спорт Фудбал

Официјално: Карло Анчелоти ќе го води Евертон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Карло Анчелоти се врати во Премиер лигата, тој е промовиран како нов менаџер на Евертон, со договор на четири години на „Гудисон парк“. Италијанецот ќе...
Спорт Фудбал

Фламенго посебно мотивиран пред финалето со Ливерпул

Слободен печат
Денеска од 18.30 часот во Доха за титулата на Светското клупско првенство ќе играат екипите на Фламенго и Ливерпул. Најдобриот бразилски клуб кој во полуфиналето...
Спорт Фудбал

Енис Барди и натаму во Топ 5 во европските лиги (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец од сезоната 2017/18 се наоѓа на третото место со најмногу постигнати голови од слободен удар во топ 5 најдобрите европски фудбалски лиги. Нашиот...
Спорт Фудбал

„Магија“ на Иниеста за финале во јапонскиот куп! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешната ѕвезда на Барселона со гол придонесе во победата на Висел Кобе од 3:1 во дуелот против Шимизу, во полуфиналето на фудбалскиот куп на Јапонија....
Спорт Фудбал

Солзи радосници, играчот на Депортиво не можеше да ги сокрие емоциите! (ВИДЕО)

Слободен печат
На легендарниот „Риазор“ со погодокот на Ноласкоајн (90+5) го совладаа Тенерифе со 2:1 и така ја прекинаа неверојатната негативна серија во која се најдоа. Дури...
Спорт Фудбал

Мајсторија на Коларов, Рома ја освои Фиренца! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 17. коло во Серија А екипата на Рома славеше на гостувањето кај Фиорентина со резултат 1:4. Имаше три голови реализирани во...
Спорт Фудбал

Уживајте во најубавиот гол од групната фаза во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Марсел Сабицер од редовите на Лајпциг се прослави на дуелот против Зенит и го има најубавиот погодок од групната фаза во Лигата на шампионите. Во...
Спорт Фудбал

ГОЛЕМ БОРЕЦ И ШАМПИОН: Миха со најголемото признание кое можеше да го добие!

Слободен печат
Тренерот на Болоња вечерва рече во Белград дека наградата од Фудбалската федерација на Србија (ФСС) за најдобар тренер му е најголемо признание кое можел да...