Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно ја одбрани титулата во Бундеслигата, вечерва ја комплетираше „двојната круна“, а сега следна цел на баварскиот гигант ќе биде Лигата на шампионите. Денеска во...
Спорт Фудбал

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство екипата на Арсенал ја забележа и третата победа по ред реализирана на гостувањето кај Вулверхемптон...
Спорт Фудбал

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 30 коло во најсилното италијанско првенство екипата на Јувентус ја оправда фаворитската улога против Торино (4:1). Гол серијата ја стартуваше Дибала...
Спорт Фудбал

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер јунајтед убедливо на домашен терен ја совладаа екипата на Борнмут со 5:2 во рамките од 33 коло во најсилното англиско првенство. Нови...
Спорт Фудбал

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат
Чуварот на мрежата на „Старата дама“ досега беше на делба на првото место со екс играчот на Милан, Паоло Малдини. Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Очекувам многу од Елмас, може да биде лидер

Слободен печат
Селекторот на македонската А репрезентација ги следи внимателно настапите на најдобрите наши фудбалери кои настапуваат во странство. Помеѓу нив и талентираниот Елиф Елмас кој ги...
Спорт Фудбал

Поминаа точно 16 години од најголемото европско фудбалско чудо! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден 4 јули 2004 година се случи досега најголемото изненадување во историјата на европските шампионати. На континенталниот собир кој што се одржа во...
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Барди со Меси и Бензема во тимот на месецот! (ФОТО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Енис Барди во минатиот месец имаше многу добри игри во дресот на Леванте во најсилното шпанско првенство. На 20 јуни во рамките од...
Спорт Фудбал

Румениге: Алкантара нема да го пуштиме бесплатно!

Слободен печат
Претседателот на одборот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге разјасни една од најактуелните теми околу баварскиот клуб, имено желбата на Тијаго Алкантара да се пресели во...
Спорт Фудбал

Ултиматум: Еве ги условите на Обамејанг, Арсенал е на потег!

Слободен печат
Интернационалецот од Габон е еден од клучните играчи во нападот на Арсенал, од неодамна ја носи капитенската лента, а менаџерот Микел Артета со сите сили...