Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Полицијата во Мадрид ги малтретира навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат
Група од 50-тина навивачи на Тотенхем додека беше во мадридски ресторан, пееше и го славеше пласманот на својот тим во финалето на ЛШ, и притоа...
Спорт Фудбал

Гигантите не ги сакаат идеите на УЕФА

Слободен печат
Идејата на УЕФА и на претседателот на Јувентус, Андреа Ањели да се реорганизира Лигата на шампионите од 2024 година, веќе почна да наидува на голем...
Спорт Фудбал

ИН МЕМОРИАМ: ЗОРАН МИШИЌ (1936-2019)

Слободен печат
Денеска во 82. година од животот почина легендата на македонскиот фудбал, прославеното голманско име Зоран Мишиќ. Човекот кого го нарекуваа главен „виновник“ за создавањето на...
Спорт Фудбал

Циркус во Африка, го бркаа судијата по терен, па одбија да играат (ВИДЕО)

Слободен печат
Во првиот натпревар од финалето на Африканската Лига на шампиони, Казабланка и Есперанс одиграа без победник 1:1, па со вкупен резултат од 2:1, тунискиот тим...
Спорт Фудбал

Милан се откажува од Лига на Европа

Слободен печат
Управата на Милан започна преговори со УЕФА но нема да вложи жалба за исклучувањето од Европа бидејќи сè уште има проблеми со финансискиот фер плеј....
Спорт Фудбал

Загина шпанскиот репрезентативец Хозе Антонио Рејес

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на Арсенал, Севиља, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид, Хозе Антонио Рејес загина во сообраќајна несреќа. Трагичната вест ја објави неговиот матичен клуб Севиља,...
Спорт Фудбал

На навивачите на Челси никако не може да им се угоди

Слободен печат
Маурицио Сари и дефинитивно си заминува од клупата на Челси бидејќи не и верува на управата но исто така нема намера да им се умилкува...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Маурицио Сари, банкарот кој стана фудбалски тренер

Слободен печат
Во мај 2003 година, во една од познатите банки во Неапол, 43-годишен работник си даде отказ, сакајќи да го оствари сонот, да биде фудбалски тренер....
Спорт Фудбал

Меси изненади со изјавата со Роналдо

Слободен печат
Кристијано Роналдо и Лионел Меси се двајцата најдобри фудбалери на денешницата. Ривалството на двајцата фудбалери во последната деценија е едно од најголемите во историјата на...
Спорт Фудбал

Управата на Работнички ги казни фудбалерите, синдикатот застана зад нив

Слободен печат
Раководството на Работнички ги казни фудбалерите и стручниот штаб со 2.000 евра парична казна, поради поразот од Шкупи во последното коло од македонската прва фудбалска...