Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Алкантара го делат 10 милиони евра од Ливерпул

Слободен печат
Тијаго Алкантара е на добар пат од Бундеслигата да се пресели во Премиер лигата. Фудбалерот на Баерн Минхен ги договори личните услови со Ливерпул, веќе...
Спорт Фудбал

Моќна порака од Златан: Мислевте дека сум готов? Сега почнав да се загревам (ВИДЕО)

Слободен печат
Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Милан истекува на крајот од сезона, а Швеѓанецот откако продолжија натпреварувањата во Серија А, тој е еден од најзаслужните за...
Спорт Фудбал

ПСЖ ги израдува навивачите, Мбапе нема скршеница на ногата

Слободен печат
Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе, заработи сериозно истегнување на десниот зглоб на ногата на вчерашниот натпревар од финалето на францускиот Куп против Сент Етјен. Мбапе...
Спорт Фудбал

Нејмар со помош на ФИФА ќе прави трансфер во Барселона

Слободен печат
Францускиот фудбал на скандалозен начин се врати по четиримесечната принудна пауза предизвикана од пандемијата на коронавирусот, ПСЖ славеше во финалето на францускиот Куп против Сент...
Спорт Фудбал

Чави Ернандез позитивен на коронавирус

Слободен печат
Поранешниот капитен на Барселона и на шпанската репрезентација, Чави Ернандез, е позитивен на ковид-19. Тренерот на катарскиот Ал-Сад за среќа се наоѓа во добра здравствена...
Слајдер Спорт Фудбал

Најлуди тренерски откази: На ТВ, преку фејсбук, јадејќи хамбургери…

Слободен печат
Случајот со Најџел Пирсon покажува дека тренерската работа е една од најстресните во спортот, дека над тренерите постојано виси дамоклов мач бидејќи слабите резултати не...
Спорт Фудбал

Димитриевски ќе игра во Ла Лига следната сезона, Хетафе најзагреан за негов трансфер

Слободен печат
Голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, наредната сезона ќе игра во Ла Лига, бидејќи се наоѓа пред трансфер во Хетафе. Димитриевски сезонава брани за...
Спорт Фудбал

Јунајтед има и резервен план доколку не успее да го купи Санчо, ќе преговара со Баерн

Слободен печат
Поранешниот фудбалер на ПСЖ и на Јувентус имаше чести проблеми со повредите додека е член на Баерн, но кога беше здрав и подготвен за настап,...
Слајдер Спорт Фудбал

Тајните состаноци со претседателот на ФИФА го избркаа швајцарскиот јавен обвинител

Слободен печат
Швајцарскиот управен суд смета дека Лаубер „сериозно ги прекршил“ правилата и должностите да биде служи и да биде верен на обвинителството, додека самиот обвинител вчера...
Спорт Фудбал

Французите по пауза од четири месеци го вратија фудбалот и веднаш се испотепаа (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ и на Сент Етјен играат во финалето на Купот на Франција, и тоа е првиот натпревар по пандемијата на коронавирусот, но првото...