Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Има еден начин како да го спречите Меси (ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона по последниот триумф во најсилното шпанско првенство над Леганес го одржува врвот во генералниот пласман. Повторно помеѓу стрелците за каталонскиот клуб беше Лионел Меси...
Спорт Фудбал

Бундеслигата има нови рекордери по бројот на титули

Слободен печат
Баерн Минхен со гостинскиот триумф над Вердер ја обезбеди својата осма титула по ред, 30 во својата клупска историја. Како и многупати досега, еден од...
Спорт Фудбал

УЕФА одлучува за европските купови и дуелот Македонија-Косово

Слободен печат
Според најавите Извршниот комитет на УЕФА денеска ќе одржи видео конференциски состанок на кои ќе се одлучува за важни прашања поврзани со календарот на натпревари...
Спорт Фудбал

Елмас или Роналдо, кој ќе го освои италијанскиот Куп?

Слободен печат
Денеска од 21.00 часот на „Олимпико“ во Рим ќе се игра големото финале оваа сезона во Купот на Италија помеѓу екипите на Наполи и Јувентус....
Спорт Фудбал

После 100 дена пауза, Премиерлигата продолжува зад затворени врати

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирус во прекин се најдоа скоро сите фудбалски првенства ширум Европа и светот, а помеѓу нив и Премиер лигата. Тест за Ковид-19,...
Спорт Фудбал

Меси и Фати за нов триумф на Барса и притисок врз Реал (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Барселона во рамките на 29. коло од Ла Лига со 2:0 го совладаа Леганес и го зголемија притисокот вез Реал Мадрид кој е...
Спорт Фудбал

Михајловиќ е човек од челик, седум месеци по операцијата трча 10 километри и крева тегови

Слободен печат
На Синиша Михајловиќ пред повеќе од една година му беше дијагностицирана леукемија, но и покрај тоа Србинот ја предводеше Болоња на клупата со што го...
Спорт Фудбал

Продолжува доминацијата на Баерн, осма титула по ред во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
По триумфот на Борусија Дортмунд во 2012 година, оттогаш па досега ниту еден тим не успеа да ја прекине доминацијата на Баерн Минхен. 🏆 2020...
Спорт Фудбал

Проблем за Лајпциг, Вернер не сака да игра во Лигата на шампионите

Слободен печат
Причината за тоа е што неговиот трансфер во Челси ќе се официјализира пред да биде продолжена ЛШ, а Вернер доби можност да избере дали веднаш...
Спорт Фудбал

Откриено зашто Јувентус е пред продажба на Роналдо

Слободен печат
Фудбалска вест број еден денеска е дека Кристијано Роналдо може да го напушти Јувентус и тоа поради понудата на Челси од 120 милиони евра. Веднаш...