Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Ултрасите на Галатасарај соблекоа до гола кожа фан на ПСЖ

Слободен печат
Екипите на ПСЖ и на Галатасарај водеа „војна“ на теренот, додека навивачите на двете екипи водеа војна на улиците низ Париз. Сепак, една сцена од...
Спорт Фудбал

Тројца фудбалери осудени на 114 години затвор поради сексуален напад на малолетно девојче

Слободен печат
Тројца поранешни фудбалери на шпанскиот четворолигаш Арандина се осудени на затворска казна поради сексуален напад на 15-годишно девојче. Карлос Квадрадо, Виктор Родригес и Раул Калво...
Спорт Фудбал

Мурињо се заканува: Во февруари ќе бидеме опасни

Слободен печат
Жозе Мурињо одлучи да настапи со комбиниран состав па баварците без големи проблеми дојдоа до триумфот. Сепак, по доаѓањето на клупата на Тотенхем на местото...
Спорт Фудбал

Гневните фанови се обидоа со пила да ја исечат статуата на Златан (ФОТО)

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ по одлуката да инвестира во Хамарби го навлече бесот на навивачите на поранешниот клуб кои во последните неколку недели не му даваат мир...
Спорт Фудбал

Македонскиот голман Илиев се врати во Арсенал (ФОТО)

Слободен печат
Минатото лето Дејан Илиев беше позајмен од Арсенал во тимот на Серед на нашиот тренер Славчо Војнески. Војнески ја напушти клупата после серијата негативни резултати,...
Спорт Фудбал

На груб начин сакаше „селфи“, Роналдо се изнервира! (ВИДЕО)

Слободен печат
Победата е остварена со резултат 2:0, а головите ги постигаа Кристијано Роналдо во 75. минута, и Гонзало Игуаин кој постигна гол во судиското надополнување. Еден...
Спорт Фудбал

Кулушевски оди во Милано за 35 милиони евра!?

Слободен печат
Иако Фудбалската федерација на Македонија се обидуваше со сите сили да игра и за нашата најдобра репрезентација, но на крајот одлучи да игра за Швеѓаните,...
Спорт Фудбал

Гризман: Не ги разбирам Меси и Суарез, не дојдов во Барса поради трофеите!

Слободен печат
Французинот со години важеше за еден од најдобрите фудбалери на Атлетико, но меѓу навивачите „преку ноќ“ стана омразен откако со обесштетување од 120 милиони евра...
Спорт Фудбал

Габриел Жезус го надмина рекордот на Нејмар

Слободен печат
Габриел Жезус постигна хет-трик во мрежата на Динамо Загреб во триумфот на неговиот тим од 4:1 во Хрватска. Така, тој стана најмладиот Бразилец кој постигна...
Спорт Фудбал

Обложувалниците го предвидуваат победникот во Лигата на шампионите! (ФОТО)

Слободен печат
Заврши групната фаза во Лигата на шампионите (сезона 2019/2020), познати се веќе шеширите пред ждрепката која што ќе се одржи наредниот понеделник. Светските обложувалници го...