Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Ванда кажа НЕ, ништо од трансфер на Икарди во Јуве

Слободен печат
Речиси цело лето траеше сагата околу Маури Икарди и неговото заминување од Интер и евентуален трансфер во Јувентус. На крајот Икарди го истера своето, ги...
Спорт Фудбал

Не е грешка, Астон Вила го „торпедираше“ Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лани го освоија трофејот во Лигата на шампионите, а и сезонава очигледно станува историска, бидејќи со големи чекори „маршираат“ кон титулата и во Премиер лигата....
Спорт Фудбал

Алиоски: Сонот е да играм во Премиер лигата и да бидеме дел од ЕУРО 2020!

Слободен печат
Езгјан Алиоски во интервјуто за „leedsunited.com“, говореше за досегашните настапи на Лидс јунајтед сезонава каде што одново целта е по подолго време конечно да се...
Спорт Фудбал

Фламенго е првиот финалист на Светското клупско првенство! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дебитантот Фламенго успеа во првата полуфинална битка на Светското клупско првенство да го совлада Ал Хилал после пресврт со резултат 3:1. На дуелот во Доха...
Спорт Фудбал

Ривалдо: Само еден играч може да го замени Меси!

Слободен печат
Во пресрет на првото „Ел Класико“ сезонава меѓу екипите на Барселона и Реал Мадрид, екс играчот на каталонскиот клуб, Ривалдо за „Мирор“ зборуваше за својата...
Спорт Фудбал

Составот на Барса за „Ел Класико“, Валверде со една дилема!

Слободен печат
Како што пренесува каталонскиот „Спорт“ тренерот на Барса, Ернесто Валверде има само една дилема околу стартниот состав кој ќе истрча од првата минута во шпанското...
Спорт Фудбал

Николов потпиша професионален договор со Академија Пандев

Слободен печат
Иван Николов е дел од Академија Пандев веќе три години каде настапуваше за младинските категории, а од оваа сезона е важен дел и во сениорскиот...
Спорт Фудбал

Зидан: Барса го има Меси, но и ние имаме свои адути!

Слободен печат
Во минатото не се најавувало и зборувало толку за „Ел Класико“, но претстојното очигледно е „посебно“. Не само поради фактот што Барселона и Реал Мадрид...
Спорт Фудбал

КАКОВ МАЛЕР: ВАР му поништи шест гола на три средби

Слободен печат
Поради видео технологијата, Гомез кој моментно настапува за второлигашот Штутгарт има постигнато само два гола на 13 настапи. -Ова е шести пат сантиметри да одлучуваат....
Спорт Фудбал

Бенатија за Роналдо: Тој не е нормален

Слободен печат
Мехди Бенатија кој моменто настапува во Катар, раскажа анегдота од времето поминато во Јувентус која е поврзана со неговиот Кристијано Роналдо и неговата опсесија со...