Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат
Уште од претходно се најавуваше заминувањето на данскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, денеска се потврди дека се наоѓа пред голем трансфер во Интер. Кристиан...
Спорт Фудбал

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска официјално како што информираат од клубот, македонскиот репрезентативен голман стави нов потпис. Нема намера да ја напушти Шпанија, односно уште четири години ќе биде...
Спорт Фудбал

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат
– Постојат некои сегменти кои играчите сеуште не ги сфатија добро или ние не ги објаснуваме добро – призна новиот тренер на Барселона, Кике Сетиен...
Спорт Фудбал

Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Слободен печат
Српскиот тренер минатото лето дозна дека боледува од леукемија, по што започна процес на лечење со хемотерапија. Михајловиќ досега помина два циклуси на хемотерапија, а...
Спорт Фудбал

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат
На најважниот натпревар досега за фудбалската репрезентација, селекторот Игор Ангеловски и неговите избраници ќе имаат огромна поддршка, од сите навивачки групи во Македонија. Денеска во...
Спорт Фудбал

Нов пораз на Вардар во Анталија, овој пат од Бачка Топола

Слободен печат
Овој пат подобар од есенскиот шампион на Македонија беше српскиот тим на Бачка Топола која славеше со 1:2. Во првото полувреме, Зец му донесе предност...
Спорт Фудбал

Страшни сцени во Лион: Фудбалер колабира сред натпревар

Слободен печат
На теренот веднаш втрчаа лекарските екипи за да му укажат помош, а на стадионот настана молк стравувајќи за животот на фудбалерот. Martin Terrier #OLTFC pic.twitter.com/VQAOQ6qdqu...
Спорт Фудбал

Реми на Академија Пандев, убедлив триумф на Ренова

Слободен печат
Претходно „пандевци“ во првиот контролен натпревар на подготвките пред стартот на пролетниот дел од домашниот шампионат беа поразени од Петрич со 0:2. По дуелот со...
Спорт Фудбал

Навивачите на Наполи со вулгарна порака го пречекаа предавникот Сари

Слободен печат
Пред стадионот најверните фанови на Наполи истракнаа транспарент на кој пишуваше: Сари гнасно ѓубре, зборуваше против Јувентус, а потоа ги симна гаќите. Причината за бесот...