Фудбал- Page 227 of 358 - Слободен печат

Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Европскиот шампион реди порази (ВИДЕО)

Слободен печат
По поразот со 3:2 од Борусија Дортмунд, играчите на германскиот менаџер Јурген Клоп претрпеа нов пораз овојпат од шпанскиот клуб. Друг интересен факт е дека...
Спорт Фудбал

Анчелоти: Елмас е многу интересен фудбалер!

Слободен печат
Анчелоти во интервјуто за „ТВ Луна“ потврди дека „наполитанците“ се многу блиску до договор со нашиот играч Елмас кој се збогуваше со својот досегашен клуб...
Спорт Фудбал

Работнички го „положи“ израелскиот тест

Слободен печат
Стрелец на победничкиот погодок за Работнички беше Марио Станковски после асистенцијата на Бразилецот Јаго во 60. минута од средбата. До крајот на мечот, „романтичарите“ имаа...
Спорт Фудбал

Потег на годината: Фудбалер во Украина намерно утна пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот репрезентативец на Украина, Денис Кожанов имаше фер плеј потег кој го направи на пријателскиот натпревар меѓу неговиот Волин и Лвив. Кожанов намерно утнал пенал...
Спорт Фудбал

ПОТРЕСНО: Дете плаче додека противничките навивачи му го кинат дресот! (ВИДЕО)

Слободен печат
На јужноамериканскиот континент често гледаме брутални испади на навивачите, а сега најнов пример доаѓа од натпреварот во бразилската Серија А лига меѓу градските ривали Интернасионал...
Спорт Фудбал

Кејн го победи Јувентус од пола терен! (ВИДЕО)

Слободен печат
Претходно објавивме дека на истиот турнир, но во САД Реал загуби од Баерн, а Арсенал ја оправда фаворитската улога против Фиорентина. И за двете екипи...
Спорт Фудбал

Дибала можете да го купите за 100 милиони евра

Коминовски Фидан
Јуве нема намера така лесно да се раздели со него, според „Калчомеркато”, италијанскиот шампион е подготвен да се раздели со својот фудбалер доколку се исплатени...
Спорт Фудбал

Елмас се збогуваше со Фенербахче (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанските медиуми пренесуваат дека трансферот на хрватскиот интернационалец Марко Рог, досегашен член на Наполи, во редовите на Каљари е готов. Денеска Фенербахче официјално ги објави...
Спорт Фудбал

Срамно е Зидан да зборува така за Бејл!

Слободен печат
После загубениот натпревар во рамките од Интернационалниот Куп на шампионите од Баерн Минхен, францускиот тренер Зидан изјави дека очекува Бејл да си замине наскоро. Велшкиот...
Спорт Фудбал

Предоцна или не: Фенер во игра за Несторовски!? (ФОТО)

Слободен печат
Според најавите веќе е познато дека Удинезе ќе биде новиот предизвик од наредната сезона за македонскиот репрезентативец Несторовски. За неговиот потпис како што пренесуваат турските...