Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Лига Европа: Шахтјор на „бразилски погон“, Ренџерс пред елиминација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред празните трибини (поради епидемијата на коронавирусот) во Пиреја составот на Олимпијакос одигра нерешено со Вулверхемптон (1:1) во првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа....
Спорт Фудбал

Санто лут на УЕФА: Луѓето умираат, а ние играме фудбал..апсурдно! (ВИДЕО)

Слободен печат
Од претходно беше најавено првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа помеѓу екипите на Олимпијакос и Вулверхемптон поради епидемијата на коронавирусот да се игра пред...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во мрежата на ЛАСК! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одиграа првите натпревари од осминафиналето во фудбалската Лига Европа, екипите на Базел и Манчестер јунајтед се многу блиску до пласман во наредната фаза. Базел...
Спорт Фудбал

Што е фудбалот без навивачи? Погледнете генијално видео од Бундеслигата!

Слободен печат
Вчера на натпреварот од 21. коло во германското фудбалско првенство Борусија Менхенгладбах во мечот без гледачи го совлада Келн со 2:1. Локалното дерби се играше...
Спорт Фудбал

Адебајор како Брус Ли, неспортски потег на екс играчот на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот играч на Арсенал, Манчестер сити, Реал Мадрид и Тотенхем во 80. минута од второто коло на дуелот во „Копа Либертадорес“ имаше крајно нефудбалски, неспортски...
Спорт Фудбал

УЕФА одложи два натпревари во Лигата на шампионите

Слободен печат
Манчестер сити со кратко соопштение потврди дека од УЕФА доби известување за одложување на мечот на „Етихад“ во кој требаше да го пречека Реал кој...
Спорт Фудбал

УЕФА идната недела ќе одлучува дали да го одложи Евро 2020

Слободен печат
Денеска „Марка“ ексклузивно објави дека Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе бидат суспендирани, а се поголем број на земји членки на УЕФА бараат...
Спорт Фудбал

Тројца фудбалери од Премиер лигата со симптоми на коронавирус

Слободен печат
Денеска цел фудбалски тим од Премиер лигата е тестиран откако тројца неименувани фудбалери имале симптоми дека се заразени со коронавирус. Англиските медиуми не го објавија...
Спорт Фудбал

И ФФМ ги суспендира сите натпреварувања

Слободен печат
Натпреварувачката комисија во рамки на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за прекин на неодредено време на Националниот шампионат од Прва и Втора МФЛ, потоа...
Спорт Фудбал

„Марка“: УЕФА ќе ги суспендира ЛШ и Лигата на Европа

Слободен печат
Угледниот шпански весник „Марка“ ексклузивно објави дека УЕФА во текот на денот и официјално ќе ги суспендира Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Засега...