Категорија: Фудбал

Спорт Фудбал

Марадона: Невиноста ја изгубив на 13 години во подрум

Слободен печат
Марадона кој имаше бурен живот уште од детството, открива дека првото сексуално искуство го имал на само 13 години. – Невиноста ја изгубив на 13...
Спорт Фудбал

Паника во Барселона, Меси може да си замине кога ќе посака

Слободен печат
Барселона е подготвена да му понуди нов договор на еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Лионел Меси, нов договор до 2023 година само за да...
Спорт Фудбал

Алегри: Што јас можам да ги научам Роналдо, Пирло и Роналдињо?!

Слободен печат
Масимилијано Алегри по напуштањето на клупата на Јувентус одлучи сезонава да одмора од фудбалот. Тој во тренерската кариера освои едно Скудето со Милан, додека со...
Спорт Фудбал

Ванда има рецепт за одличните игри на Мауро: Доколку загуби нема секс

Слободен печат
Мауро Икарди игра во одлична форма сезонава во дресот на ПСЖ, но и кога беше дел од Интер, неговата сопруга Ванда Нара постојано е на...
Спорт Фудбал

Халанд на пат кон Манчестер

Слободен печат
Медиумите во Австрија и во Норвешка пишивуваат дека трансфер е многу блиску до реализација и најверојатно во зимскиот преоден рок ќе се пресели во Прмеиер...
Спорт Фудбал

Покетино го одби Реал Мадрид, оди по стапките на Мурињо и ја чека вистинската понуда

Слободен печат
Маурицио Покетино одлучи да оди по стапките на Жозе Мурињо и одби да потпише преддоговор со Реал Мадрид. Претседателот на „кралскиот“ клуб Флорентино Перез му...
Спорт Фудбал

Некоја чудна математика: Валверде пред Клоп, Гвардиола..(ФОТО)

Слободен печат
Според статистиката на порталот „Clubworldranking.com“, Ернесто Валверде има 16.115 илјади бодови, а зад него е Јирген Клоп со 14.434 бодови. Тешко е да се објасни...
Спорт Фудбал

Слики непосакувани во фудбалскиот свет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалот во Аргентина често може да се претвори во масовна пресметка помеѓу играчите. Преголем темперамент вклучен во бркањето по топката, со цел за резултат и...
Спорт Фудбал

Какво „Ел Класико“, сите зборуваа за „небесниот“ скок на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, уште еднаш го воодушеви фудбалскиот свет со своите вештини. На ден кога се очекуваше сите да зборуваат за „Ел Класико“,...
Спорт Фудбал

Се знае наредниот клуб на Пеп Гвардиола!? (ФОТО)

Слободен печат
Менаџерот на „граѓаните“ е прва желба на управата на ПСЖ од наредното лето, пренесува францускиот „Ле10 Спорт“. Доколку Томас Тухел не направи успех во Лигата...